ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA

Zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne do realizacji bezpłatnej Akcji:

"ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA"

Akcja ta jest poświęcona tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Składa się z 6 – częściowego scenariusza "ZDROWA PIRAMIDA DZISIAJ NAM SIĘ PRZYDA" przygotowanego w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

Prawidłowe żywienie dzieci to priorytet naszych działań, dlatego moduł ten powinien być zrealizowany we wszystkich przedszkolach, które uczestniczą w naszym programie. Zarówno tych które od lat biorą udział w naszych akcjach jak i tych „świeżo” zarejestrowanych.

Za realizację Akcji „Zdrowa rodzina - szczęśliwa rodzina” można uzyskać Certyfikat

Certyfikat będzie wygenerowany dla przedszkoli po zamieszczeniu kilku zdjęć z przebiegu zajęć w dostępnej w panelu przedszkola formatce.

„Ruszaj się z Lionfitness” dla Personelu Przedszkola i Rodziców.

Dorosłych, tzn. rodziców czy personelu przedszkola też nie pozostawimy bez opieki.

Zespołowi Akademii Zdrowego Przedszkolaka zależy również na szeroko rozumianej edukacji żywieniowej również dorosłych, bo dzięki ich wysiłkowi, dzieci mają szansę na długie, szczęśliwe i zdrowe życie.

Współpracująca z Akademią Zdrowego Przedszkolaka firma Lionfitness proponuje dorosłym bezpłatny dostęp do diet, treningów on-line, wsparcia trenerów i dietetyków Lionfitness w ramach szeroko zakrojonej akcji „Ruszaj się z Lionfitness”.

Platforma Lionfitness oferuje: opracowanie programu żywieniowego oraz treningowego na okres 4 lub 12 tygodni, wsparcie ekspertów oraz dostęp do treningu on-line z trenerem na żywo.

Regulamin „RUSZAJ SIĘ Z LIONFITNESS”

Regulamin Akcji "Zdrowa Rodzina Szczęśliwa Rodzina"

Poniższy filmik w najlepszy sposób obrazuje, czym jest Lionfitness:

Secondary Video Thumbnail Secondary Video Thumbnail

Aby zarówno personel przedszkola jak i rodzice mogli bezpłatnie korzystać z serwisu prosimy o zamieszczenie informacji prasowej o projekcie na stronie internetowej przedszkola i profilu FB (jeśli przedszkole go posiada). Treść informacji prasowej znajdziecie w materiałach do pobrania.

INFOLINIA: +48 (22) 299 21 78

Dołącz swoje Przedszkole bezpłatnie.

Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda.
Materiały do pobrania i samodzielnego wydruku

zaloguj się aby dołączyc do akcji

Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda.

Scenariusz zajęć z dziećmi, poświęcony tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Będzie on przydatny zarówno dla Przedszkoli rozpoczynających przygodę z Akademią Zdrowego Przedszkolaka, ale także wieloletnich uczestników naszych Akcji. Obowiązująca podstawa programowa wychowania przedszkolnego obejmuje konieczność kształcenia dzieci w zakresie zasad zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia, stąd scenariusz ten będzie stanowił pomoc w realizacji tych treści.

Scenariusz został przygotowany w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

W realizacji scenariusza wsparciem będą pomoce dydaktyczne tj.: aktualnie obowiązująca Piramida Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży (ilustracja), kupony-układanki z elementami Piramidy, kolorowanki i karty pracy oraz bajka "Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka", w której zwierzątka udadzą się w podróż do wnętrza Piramidy Żywienia, poznając jej piętra i smaki zdrowych produktów, które są niezbędne w codziennej diecie dziecka.

Ponadto proponujemy szereg zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i kreatywnych, dzięki którym dzieci, poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie, przyswajają zawarty w scenariuszu materiał.

Warsztaty zostały opracowane w ten sposób, aby zdobywanie wiedzy przeplatało się z zajęciami plastycznymi, praktycznymi, słuchaniem/śpiewaniem piosenek, uczeniem się wierszyków, bajkami i aktywnością fizyczną.

Za realizację Akcji „Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda” można uzyskać Certyfikat.

Bezpłatny dodatek świateczny

Dlaczego warto być z nami?

• 1 Nasze materiały są bogate merytorycznie, a jednocześnie dostosowane formą dla dzieci w wieku przedszkolnym.

• 2 Poruszamy ważne tematy tj. zdrowie (fizyczne i psychiczne), zdrowe żywienie, aktywność, bezpieczeństwo itp.

• 3 Proponujemy kreatywne warsztaty, zabawy i ćwiczenia – dbamy o to by dzieci się nie nudziły.

• 4 Podczas warsztatów mobilizujemy dzieci do samodzielnego przygotowywania posiłków, aby mogły poczuć dotyk, zapach i smak świeżych warzyw i owoców.

• 5 Uczymy dzieci interpretacji piramidy zdrowego żywienia, w oparciu o którą przygotowujemy materiały.

• 6 Szczególnie duży nacisk kładziemy na to aby edukacja dzieci była dwutorowa – ze strony Przedszkola oraz Rodziców, dlatego w nasze działania angażujemy również Rodziców.

• 7 Stawiamy na sezonowość – organizujemy warsztaty z wykorzystaniem świeżych warzyw i owoców.

• 8 Walczymy z tzw. „śmieciowym jedzeniem” – uczymy rozróżniać dobre i złe produkty.

• 9 Kładziemy nacisk na aktywność fizyczną i grupowe zabawy ruchowe (zwłaszcza na świeżym powietrzu).

• 10 Po realizacji każdej Akcji i zamieszczeniu oraz potwierdzeniu sprawozdania, przyznajemy Wam Certyfikat.

Rekomendacje