Akcja XXVI Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

Zapraszamy wszystkie placówki przedszkolne do realizacji bezpłatnej Akcji:

Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku przedszkolnym zestaw scenariuszy zajęć z cyklu „Przedszkolak pełen zdrowia”. Witamy Was i Waszych wychowanków w Krainie Bezpieczeństwa, która jest końcowym przystankiem tegorocznej podróży. Już niebawem wakacje i związane z nimi wyjazdy, swoboda i wypoczynek. I właśnie z tego powodu, by mógł być to czas radości i spokoju, nasze propozycje zajęć na najbliższy czas, poświęcamy szeroko rozumianym zasadom bezpieczeństwa dziecka.

W realizacji scenariusza wsparciem będą pomoce dydaktyczne m.in.: kolorowanki, ilustracje, infografiki oraz bajki ze znanymi dzieciom bohaterami – Raptusiem, Wieprzusiem, Ociupinką i Panią Różą. Ponadto zaproponujemy szereg zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i kreatywnych, dzięki którym dzieci, poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie, przyswajają zawarty w scenariuszu materiał.

Sposób dołączania do Akcji

Żeby dołączyć do Akcji "Podróż do Krainy Bezpieczeństwa" należy zalogować się do swojego przedszkola i kliknąć przycisk "DOŁĄCZ DO AKCJI".

Materiały potrzebne do realizacji XXVI Akcji znajdziecie w panelu swojego przedszkola do samodzielnego wydrukowania.

Za realizację Akcji „Podróż do Krainy Bezpieczeństwa” można uzyskać Certyfikat

Certyfikat będzie wygenerowany dla przedszkoli po zamieszczeniu kilku zdjęć z przebiegu zajęć w dostępnej w panelu przedszkola formatce. Po zalogowaniu należy wejść w zakładkę MOJE KONTO (w prawym górnym rogu), następnie AKCJE AZP i kliknąć w pierwszy baner jaki się wyświetli - Podróż do Krainy Bezpieczeństwa. Zdjęcia należy wkleić do szarej ramki z napisem Galeria „Podróż do Krainy Bezpieczeństwa”

Regulamin Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka 2018/2019

Życzymy owocnej pracy :)

Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka

INFOLINIA: +48 (22) 299 21 78

Dołącz swoje Przedszkole bezpłatnie.

Akcja XXVI Podróż do Krainy Bezpieczeństwa
Materiały do pobrania i samodzielnego wydruku

zaloguj się aby dołączyc do akcji

Akcja XXVI Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

Dlaczego warto być z nami?

• 1 Nasze materiały są bogate merytorycznie, a jednocześnie dostosowane formą dla dzieci w wieku przedszkolnym.

• 2 Poruszamy ważne tematy tj. zdrowie (fizyczne i psychiczne), zdrowe żywienie, aktywność, bezpieczeństwo itp.

• 3 Proponujemy kreatywne warsztaty, zabawy i ćwiczenia – dbamy o to by dzieci się nie nudziły.

• 4 Podczas warsztatów mobilizujemy dzieci do samodzielnego przygotowywania posiłków, aby mogły poczuć dotyk, zapach i smak świeżych warzyw i owoców.

• 5 Uczymy dzieci interpretacji piramidy zdrowego żywienia, w oparciu o którą przygotowujemy materiały.

• 6 Szczególnie duży nacisk kładziemy na to aby edukacja dzieci była dwutorowa – ze strony Przedszkola oraz Rodziców, dlatego w nasze działania angażujemy również Rodziców.

• 7 Stawiamy na sezonowość – organizujemy warsztaty z wykorzystaniem świeżych warzyw i owoców.

• 8 Walczymy z tzw. „śmieciowym jedzeniem” – uczymy rozróżniać dobre i złe produkty.

• 9 Kładziemy nacisk na aktywność fizyczną i grupowe zabawy ruchowe (zwłaszcza na świeżym powietrzu).

• 10 Po realizacji każdej Akcji i zamieszczeniu oraz potwierdzeniu sprawozdania, przyznajemy Wam Certyfikat.

Rekomendacje