Akademia Zdrowego Przedszkolaka - o projekcie

log zp

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku. Źródłem inspiracji było pójście do przedszkola Aleksandra, syna organizatora i pierwsze związane z tym problemy, głównie w zakresie prawidłowego żywienia.

Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Jesteśmy zespołem ludzi, którym leży na sercu zdrowy rozwój dzieci, gdyż sami jesteśmy rodzicami. W związku z narastającym problemem otyłości u dzieci, o którym mówi się coraz głośniej, postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie.

Nasz program jest działaniem długofalowym, postrzegającym rozwój dziecka w sposób holistyczny. Staramy się dotrzeć do Przedszkoli, służąc im pomoc oraz inspiracją w codziennych działaniach na rzecz zdrowego rozwoju dzieci.

Przedszkola realizujące nasz program mają możliwość otrzymywania scenariuszy oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi. Mogą również zdobywać Certyfikaty AZP, uczestniczą w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.

Partnerami popierającymi nasze działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 5000 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski. W ciągu 6 lat zorganizowaliśmy 18Akcji - merytorycznie zróżnicowanych w tematyce zdrowe żywienie, profilaktyka zdrowia, bezpieczeństwo, higiena, rozwój emocjonalny.

Zachęcamy do włączenia się w naszą inicjatywę i zapoznanie się z naszymi propozycjami na bieżący rok edukacyjny – 2016/2017.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka