Witold Lew-Starowicz

twórca i organizator projektu, który jest jego pasją. Jego syn zainspirował go do przeprowadzenia rewolucji żywieniowej wśród przedszkoli oraz polskich rodzin, co wcale nie jest łatwym zadaniem, ale upór i bardzo duże poczucie humoru pozwala na wdrażanie zmian, na które nie są oni do końca gotowi. Absolwent warszawskiej AWF na wydziale Rehabilitacji Ruchowej, podyplomowego Zarządzania na SGH w Warszawie oraz doktorant psychologii na UW. Stawia na aktywność fizyczną oraz zdrowe żywienie, czego przejawem jest także jego drugi projekt, skierowany do osób dorosłych lionfitness.pl.

„ Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka "

Dante Alighieri

Joanna Lew-Starowicz

absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Administracji Politechniki Warszawskiej. Wielokrotna medalistka w aerobiku sportowym. Trener fitness z 15-letnim doświadczeniem. Mama 3 dzieci w wieku: Piotr 14 l, Aleksander 7 lat i najmłodsza Alicja 15 m-cy. Komunikatywna, miła, pełna optymizmu. Poszukuje inspiracji i innowacyjnych rozwiązań, które może wdrażać w projekt Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Uwielbia pracę zespołową, która daje jej mnóstwo satysfakcji. Zapalona sportsmenka kochająca bieganie i spędzanie wolnego czasu aktywnie.

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”

Katarzyna Borowska

nauczyciel z dwudziestoletnim stażem pracy. Od kilku lat pracuje na stanowisku dyrektora zespołu szkół. Jest absolwentką Studium coachingu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Jako mama trójki dzieci, w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka pisze felietony, za pośrednictwem których dzieli się z innymi rodzicami swoimi doświadczeniem i obserwacją świata.

„ Każda istota okazuje się wyjątkowa. Jeśli jest inaczej, to dlatego, że my tego nie dostrzegamy ”

Eric Emmanuel Schmitt

Ewa Buczkowska

dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez pracę w wielu poradniach i placówkach medycznych, gdzie prowadziła dzieci i dorosłych w kierunku zdrowego modelu żywienia. Jest autorką wielu publikacji oraz ekspertką w audycjach radiowych i telewizyjnych. W ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka dzieli się swoją wiedzą w postaci artykułów i materiałów merytorycznych w skryptach dla nauczycieli. Prywatnie mama dwóch urwisów, miłośniczka zdrowego gotowania i biegów długodystansowych.

„ Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem ”

Hipokrates

Marta Wojda

dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji kierunku Dietetyka SGGW w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając liczne praktyki w szpitalach, poradniach dietetycznych oraz pracując w poradni dietetycznej, gdzie zajmowała się edukacją żywieniową dzieci oraz dorosłych, prowadzeniem dietetycznym pacjentów ze schorzeniami dietozależnymi, m.in. otyłością, schorzeniami tarczycy, nadciśnieniem jak i prowadzeniem prelekcji. W Akademii Zdrowego Przedszkolaka zajmuje się m. in. pisaniem artykułów o tematyce żywieniowej, układaniem jadłospisów dla najmłodszych oraz tworzeniem przepisów i opisywaniem zdrowych produktów z Eko sklepu. Prywatnie uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni tworząc własne przepisy na zdrowe potrawy. Dba o swoją kondycję fizyczną jeżdżąc na nartach i trenując na siłowni. Propagatorka zdrowego stylu życia.

„Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.”

Dan Brown