Aktywność fizyczna/Czas wolny

Aktywne dziecko - mądre dziecko

American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?

Urządzamy pokój dla dziecka

Gdy rodzice dowiadują się, że już za kilka miesięcy na świat przyjdzie ich ukochane maleństwo, wówczas wpadają w euforię. Chcą zapewnić dziecku odpowiednie warunki. Rodzice kupują śliczne ubranka i marzą, aby urządzić pokój dla maluszka. Kiedy dziecko dorasta i idzie do przedszkola rodzice chcą sprostać wyobrażeniom dziecka o pięknym wnętrzu. Robią więc wszystko, aby jego pokoik był miejscem uniwersalnym, w którym może się uczyć, bawić i wypoczywać.

Wakacje z dzieckiem – jak spędzać je w domu, w podróży i poza domem?

Wielkimi krokami zbliża się ten, nie ukrywajmy, najprzyjemniejszy czas w roku, czyli lato. Dla wielu osób jest to moment odpoczynku, oderwania od codziennych obowiązków. Są jednak tacy, których urlop powinien zostać dokładnie zaplanowany, z uwzględnieniem faktu spędzania go w towarzystwie dzieci. Zapewne są i takie osoby, które większą część wakacji spędzą z dzieckiem w domu i tu również należałoby zastanowić się, jak ten czas sensownie wykorzystać.

Znaczenie wycieczek i spacerów w rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym

Rozpoczął się czerwiec – ostatni miesiąc roku edukacyjnego. Jest to czas, gdzie spora część aktywności przedszkolnej i szkolnej dzieci przypada na różnorodne wyjścia poza teren placówki, tj. wycieczki, czy spacery. 17 czerwca obchodzimy Dzień Pustej Klasy - święto zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, którego celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu.

Dzień Dziecka - czym możesz zaskoczyć swoje dziecko w tym dniu?

Jak co roku, nadchodzi magiczny dla wszystkich dzieci dzień 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Rodzice tradycyjnie zastanawiają się, czym też obdarować dziecko? Zdarza się, że w biegu codziennych spraw najłatwiej pójść na łatwiznę i kupić kolejny zestaw LEGO, lalkę Barbie czy nowe zdalnie sterowane autko. Cóż, zapewne z tego prezentu dziecko może być zadowolone. Czy jednak już po jednym, dwóch, a może kilku dniach ów prezent nie wyląduje w szafie lub na półce i tak jak wiele podobnych zabawek będzie leżał tam, aż do bliżej nieokreślonego czasu?

Dlaczego warto czytać dzieciom książki?

To, czy osiągniemy sukces, indywidualnie czy jako społeczeństwo, zależy od odpowiedniego poziomu wiedzy i kultury poszczególnych jednostek. Czytanie książek, w naszym systemie edukacji wciąż uważane jest za podstawę wiedzy. Jednocześnie coraz więcej osób, choć potrafi czytać, nie czyta. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ coraz mniej dorosłych czyta dzieciom książki, a tymczasem nawyk i potrzeba lektury powstają w okresie dzieciństwa.

Selerowe aktywności

Seler to warzywo, które rzadko jest używane do stworzenia zabawy dla dzieci. Wydaje się być za twarde, za nudne, za ciężkie, by spełnić wymogi odpowiedniej jarzyny do ciekawej i edukacyjnej aktywności dla maluchów. A jednak okazuje się, że seler może być równie kreatywnie wykorzystany jak np. buraki (pamiętacie nasz tekst o zabawach buraczanych?). Wystarczy trochę wyobraźni i niewiele prostych narzędzi, a okaże się, że z tego okrągłego i beżowego warzywa można wymyślić naprawdę interesujące zabawy. Dziś postaramy się trochę Was zainspirować!

Jakie zwierzątko kupić dziecku?

Jeśli Twoje dziecko marzy o zwierzątku, warto dwa razy przemyśleć ten zakup. Trzeba zastanowić się nad tym, kto będzie się zajmował się pieskiem, kotkiem czy chomikiem, gdy dziecko się znudzi?

Strona 1 z 9