Przedszkola o nas

Rola nauczycieli z placówek przedszkolnych odgrywa ogromną rolę edukacyjną i jest niezwykle istotna w projekcie Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Oto jak projekt oceniają sami wychowawcy.

 

"Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak niezwykle ważnym, zdrowym i atrakcyjnym pod każdym względem programie. Dzieci z miłą chęcią brały udział i angażowały się w zadania, zabawy, ale przede wszystkim wyniosły bardzo dużo istotnych informacji. Bardzo wdzięczni są też rodzice, ponieważ zauważyli jak istotnie ważne i ile dobrego".


Przedszkole Miejskie nr 7 im. Bajkowy Świat w Gorzowie Wielkopolskim


"(…) Tylko dzięki udziałowi w takich mądrych programach jak Akademia Zdrowego Przedszkolaka można więcej się dowartościować jako Nauczyciel i przekazać swą cenną wiedzę swoim wychowankom w Przedszkolu. (…)"

Miejskie Przedszkole nr 6 w Katowicach


"(…) Baaaardzo chętnie uczestniczymy w akcjach proponowanych przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka i doceniamy przygotowane materiały (zauważamy ich atrakcyjność oraz pomysłowość…), które są dla nas – nauczycielek pracujących w P8 w Koninie niesamowitą inspiracją i w zauważalny sposób wpływają na jakość pracy przedszkola. (…)"


Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie


"Podsumowując całokształt akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka dotyczącej „Podróży do mlecznej krainy” z całą pewnością możemy stwierdzić, iż była to akcja wyjątkowo ciekawa i atrakcyjna dla dzieci zarówno pod względem tematyki jak i materiałów przygotowanych przez Państwo. Wszystkie materiały promocyjne, które otrzymaliśmy od akademii okazały się bardzo ciekawe i pomocne i na pewno będziemy z nich często korzystać. Dzieci bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich zajęciach, które mamy nadzieję utrwaliły zdrowe nawyki żywieniowe."

Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie

"Realizacja akcji –„Podróż do Mlecznej Krainy” w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka – wyposażyła dzieci, rodziców w wiedzę z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych. Dziękujemy organizatorom za przesłane materiały. Akcja „Podróż do Mlecznej Krainy” była bardzo dobrze przygotowana. Bogactwo materiałów, informacji, zabaw ruchowych pozwalało na urozmaicanie zajęć. Dzieci świetnie się bawiły, eksperymentowały i wzbogacały swoją wiedzę o zdrowym żywieniu. Dodatkowo otrzymane materiały dostarczały pomysłów do dalszych zajęć. Dziękuję. Chętnie weźmiemy udział w następnej akcji."


Przedszkole nr 9 im. Zbyszka i Jagienki w Poznaniu


"Przygotowane przez organizatorów propozycje zabaw, bajek o zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka wprowadziły przedszkolaków do Piramidy Żywienia i pozwoliły pokonywać kolejno jej piętra. Dostarczone materiały dydaktyczne wzbogaciły ofertę pracy podczas organizowania zajęć i zapewne jeszcze nie raz będą wykorzystywane przez nauczycielki. Dziękujemy serdecznie, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej, emocjonującej, a przede wszystkim smacznej podróży. Program „Podróż po mlecznej krainie” jest wspaniałą akcją promującą zdrowy styl życia w szerokim tego słowa znaczeniu. W związku z tym nasza placówka z wielkim zapałem realizowała zamierzone cele w każdej grupie wiekowej, co miało pozytywny oddźwięk wśród przedszkolaków i ich rodziców."


Miejskie Przedszkole nr 63 w Katowicach


"Zainteresowanie rodziców od samego początku było bardzo duże, chwalili pomysł przystąpienia do takiej akcji, zwracając uwagę na jej duże walory edukacyjne. Bardzo chętnie współpracowali z nami przynosząc potrzebne do zajęć artykuły, podkreślając iż dzieci częściej w domu sięgają po zdrowe produkty oraz przypominają o prawidłowym odżywianiu."

                                                                                 
                                                        Przedszkole Publiczne nr 9 Akademia Przedszkolaka we Włocławku


"Akcję „Podróż do mlecznej krainy” realizowaliśmy korzystając z ciekawych pomocy dostarczonych nam przez organizatora. Były one bardzo przejrzyście skonstruowane, dzięki czemu nauczyciele mogli z łatwością z nich korzystać. Dzięki Akademii Zdrowego Przedszkolaka nasze dzieci otrzymały bogatą wiedzę na temat zdrowego żywienia. Dzięki Akademii Zdrowego Przedszkolaka nasze dzieci z pewnością zapamiętają jak ważną funkcję dla zdrowia pełnią produkty nabiałowe oraz zdrowa zbilansowana dieta.


Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka


"Nauczycielki chciałyby wyrazić swoją wdzięczność za drobiazgowo przygotowany warsztat pomocy, który był atrakcyjny, urozmaicony, angażujący wszystkie sfery aktywności dzieci. Materiały nadesłane przez Organizatora okazały się bardzo pomocne – pozwoliły skrócić czas przygotowań do poszczególnych zagadnień i ułatwiły płynne przechodzenie z realizacji jednych tematów do kolejnych. Zaproponowane scenariusze były sporządzone w sposób przejrzysty, dostosowany do możliwości  dzieci 3-6 letnich ze znajomością specyfiki okresu przedszkolnego. Pracownicy przedszkola „Pod wierzbami” w Śremie uważają akcję za udaną i potrzebną. Bardzo pomocnymi w przeprowadzeniu zajęć okazały się pomoce dydaktyczne: bajki, kolorowanki, wiersze, piosenki, a także scenariusze zajęć, nadesłane przez organizatora. Zapewniły one nie tylko możliwość pracy dla dzieci, ale także przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych zajęć."


Publiczne Przedszkole nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim


"Dzięki Akademii Zdrowego Przedszkolaka przedszkolaki chętniej jedzą produkty mleczne, zaczęły jeść biały ser. Cele zaplanowane przez organizatora zostały osiągnięte. Proponowane materiały i pomoce dydaktyczne spełniły swoją rolę i były przydatne podczas realizacji programu. "


Zespół Szkolno - Przedszkolny im Jana Pawła II w Rokitkach


"Wszystkie materiały dostarczone przez Organizatora były profesjonalnie przygotowane i pomogły nam w pełni zrealizować wyznaczone zadania i osiągnąć zamierzone cele. Nasza placówka z chęcią przystąpi do kolejnych Akcji. Polecamy!"

 

Przedszkole Publiczne nr 16 w Czarkowie


"Materiały, dostarczone przez Organizatora, są czytelne i bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla dzieci. Podobnie prezentacja dla rodziców, tak barwna i wyczerpująca temat, spotkała się z pozytywnym odbiorem rodziców, jak również pomogła uświadomić im problem niedoboru wapnia wśród dzieci. Konspekty służyły pomocą naszym nauczycielkom, choć nie brakło kreatywności i inwencji twórczej. Ogółem: akcja została przeprowadzona pomyślnie i w stopni u co najmniej zadowalającym."


Przedszkole nr 11 w Zabrzu


"Przejrzysty sposób opisania przez Państwa zakładanych działań oraz dobrze dobrane materiały dodatkowe sprawiły, że zajęcia były przyjemnością zarówno dla dzieci jak i prowadzących. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Obecnie źle odżywiane dzieci potrzebują naszej pomocy, a Wasze akcje są właśnie taką pomocą. I my  nauczyciele dzięki Waszej inspiracji możemy przekonywać dzieci i ich rodziców do zdrowego żywienia. Dziękujemy za Wasze inspiracje."


Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie


"Udział naszego przedszkola w tego typu akcji był ogromną przyjemnością i ciekawym doświadczeniem dla wszystkich jej uczestników. Dzięki dostępnym przez organizatora materiałom można było stworzyć dzieciom naprawdę ciekawą i pełną przygód podróż do mlecznej krainy. Mamy nadzieje dalej współpracować z Akademią Zdrowego Przedszkolaka i realizować kolejne, równie ciekawe tematy. To wszystko, co się wydarzyło w naszym przedszkolu w związku z realizacją tego przedsięwzięcia zostanie na pewno jeszcze długo w naszej pamięci, a przede wszystkim będzie miało swoje odzwierciedlenie w posiadanej przez naszych przedszkolaków wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania."


Gminne Przedszkole w Malanowie


"To właśnie akcja, którą przeprowadziliśmy dzięki Państwa pomocy, pomogła poszerzyć wiedzę rodziców i dzieci na temat - piramidy żywieniowej, racjonalnego odżywiania, błędów żywieniowych czy wartości odżywczych wielu produktów mlecznych. Przedszkolaki wraz z rodzicami z pewnością będą w przyszłości wykorzystywać zdobytą wiedzę na temat sposobu zdrowego odżywiania w codziennym życiu. Cieszymy się, że powstał program tak bogaty w wiadomości, przystępne dla dzieci - bajki, piosenki, kolorowanki, ciekawe pomysły,  a także scenariusze dla nauczycieli, którzy mogą ten materiał wykorzystać jeszcze w kolejnych latach. Podsumowując, każdy powinien wiedzieć, że ZDROWIE - mamy tylko jedno, to skarb, o który należy dbać i uczyć tego dzieci już od najmłodszych lat. Są to ważne wiadomości, dlatego dziękujemy AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA za umożliwienie przybliżenia dzieciom tej tematyki."

Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Galileo


"Materiały dostarczone przez organizatora zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bardzo pomogły nam w przeprowadzeniu akcji. Dzięki nim tematyka została zrealizowana w całości, a cele programowe osiągnięte. Dziękujemy za współpracę i do zobaczenia w następnej akcji Akademii."


 Przedszkole Miejskie nr 58 w Bytomiu


"Poruszane zagadnienia proponowane każdorazowo przez zespół organizatorów są niezwykle ważne dla wszechstronnego rozwoju najmłodszego człowieka, wzbogacają wiadomości nie tylko rodziców lecz także podpowiadają nauczycielom w jaki sposób przekazywać je dzieciom. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Akademią Zdrowego Przedszkolaka i dlatego potwierdziliśmy swój udział w kolejnej akcji– Przedszkolak Bezpieczny w Środowisku."

 
Samorządowe Przedszkole Nr 29 w Krakowie


"Z Akademią Zdrowego Przedszkolaka i z programami edukacyjnymi proponowanymi przez portal www.zdrowyprzedszkolak.pl jesteśmy od samego początku. Takiego bogatego programu pod względem treści dydaktycznych, pomocy do zajęć z dziećmi oraz pakietu pomocy dla nauczyciela w tym prezentacji multimedialnych zrealizowanych na wysokim poziomie jeszcze nie było."


Przedszkole Miejskie nr 6 w Mielcu


"To zadziwiające, jak w tak krótkim czasie, w jakim wspólnie z dziećmi i rodzicami realizowaliśmy moduł wiosenny „ Akademii Zdrowego Przedszkolaka”, dzieci polubiły mleczne produkty. Przedszkolaki wiedzą jak korzystny wpływ na ich zdrowie ma mleko i jego przetwory. Od zakończenia warsztatów minęło kilka tygodni, a dzieci ciągle wspominają zajęcia, podczas których jedli ten pyszny kozi serek."


Przedszkole Publiczne nr 4 „Stokrotka” w Błoniu


Rodzice do programu odnieśli się bardzo pozytywnie. Byli zainteresowani jego realizacją. Chętnie pomagali na zajęciach, przynosili odpowiednie produkty. Zainteresowaniem również cieszył się kącik informacyjny dla rodziców, a wraz z nim Magazyn „ Wiem”, broszury i wszelkie ciekawe informacje prozdrowotne.


Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 5 im. Misia Uszatka w Legionowie


fot. Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie