Akcja PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W ŚRODOWISKU wystartowała!

6 maja rozpoczęła się 7 edycja niezwykle popularnej wśród przedszkoli AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. Tym razem pod hasłem: „PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W ŚRODOWISKU”.

 


Nawiązaliśmy do tematów poruszanych podczas poprzedniej akcji, tj. znajomości numerów alarmowych i właściwych reakcji na zagrożenia w domu. Zadbaliśmy też o budowanie właściwych wzorców ruchowych i bezpieczeństwa podczas zabaw. Dzieci poznają zasady ruchu drogowego, nauczą się podstawowych znaków drogowych, zasad poruszania się pieszych i rowerzystów po ulicy oraz właściwego przechodzenia przez jezdnię

 

Tym razem postanowiliśmy wzbogacić warsztaty o elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które wspomagają rozwój dziecka i m.in. pomagają zdobyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu.

 

Zajęcia  według scenariuszy  opracowanych przez ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka, przeprowadzą nauczyciele przedszkolni. Podczas  4-tygodniowych warsztatów dzieci bawiąc się – nauczą się jednocześnie zasad bezpieczeństwa. Warsztaty jak zawsze uzupełniliśmy dużą liczbą zabaw edukacyjnych, bajek, kolorowanek. Przedszkolaki, po zakończeniu warsztatów, będą świadome niebezpiecznych sytuacji, które mogą je spotkać i będą potrafiły im zapobiec lub sobie z nimi poradzić.

 

Jak zawsze w czasie akcji  będziemy edukować dzieci i rodziców.  Dla rodziców przygotowaliśmy prezentację, w której znajdują się m. in. informacje na temat metody Weroniki Sherborne.

 

Zachęcamy nauczycieli i rodziców do aktywnej realizacji programu, dzielenia się z nami oraz innymi nauczycielami i rodzicami swoimi spostrzeżeniami na Forum naszej strony, a także do zamieszczania materiałów z przeprowadzonych zajęć w Strefie Przedszkola.