Ferie z kulturą

W tym tygodniu ferie zimowe zaczęły województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Jakie atrakcje przygotowały dla dzieci województwa?

Bajka o szczęściu

Teatr historyczny

W województwie zachodniopomorskim ferie zapowiadają się różnorodnie tematycznie. Dzieci będą mogły przygotować spektakl teatralny, poznawać historię lub uczestniczyć w warsztatach cyrkowych. Teatr Lalek Pleciuga przygotował zajęcia, podczas których dzieci stworzą własną scenografię, rekwizyty i oprawę muzyczną do przedstawienia "Urodziny Pana Kleksa".

Natomiast dzieci, interesujące się historią będą mogły pójść do szczecińskiego IPN i poznać czas II wojny światowej, m.in. losy swoich wojennych rówieśników oraz gry i zabawy, w które grali dziadkowie.

Teatr 7 kontynentów
W województwie dolnośląskim podczas ferii dzieci będą miały okazję poznać różne rodzaje teatrów z różnych stron świata podczas spotkania w dolnośląskiej bibliotece. Wędrówka po 7 kontynentach otworzy świat innych kultur i udowodni, że sztuka jest ponad podziałami.

Ferie z muzyką i sztuką
W opolskim dzieci mogą przygotować się na ferie w rytmie muzyki i sztuki. To tu będą mogły uczestniczyć w warsztatach tanecznych i wokalnych, plastycznych oraz recytatorskich, gry na bębnach afrykańskich oraz zajęcia z gimnastyki artystycznej.

Kulturalnie i naukowo
Moc atrakcji czeka na dzieci również w województwie mazowieckim. Np. w Centrum Nauki Kopernik dzieci będą robić tzw. stacje doświadczalne. Będą mogły wcielić się w archeologów lub detektywów.

Wielbiciele teatru będą mogli spędzić ferie z Bajem, które rozpocznie „BAJKA O SZCZĘŚCIU” Izabeli Degórskiej, następnie pojawi się klasyka literatury dziecięcej zrealizowana w nowoczesny sposób – „EMIL Z LÖNNEBERGI” Astrid Lindgren. A na zakończenie teatr zaprasza na „ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ” – nietypową, dowcipną, opartą na teatralnej zabawie realizację baśni Braci Grimm.

fot. Teatr BAJ