Akademia Zdrowego Przedszkolaka w podstawówkach?

Bardzo długo zastanawialiśmy się nad rozciągnięciem programu także na szkoły podstawowe, zwłaszcza klasy 1 - 3, do których uczeszcza, lub będzie uczęszczać wielu dotychczasowych wychowanków Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Biorąc pod uwagę, jak wiele się w tej chwili mówi o jedzeniu w szkołach i jak duzy jest to w tej chwili problem, uznaliśmy, że uruchomimy program pilotażowy i zmodyfikujemy Akcje dopasowując je do poziomu szkolnego.

Relacja ze spotkania w szkole podstawowej w Chotomowie

Dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych są równie podatne do przeprowadzania zmian zarówno jeśli chodzi o zwiększenie ich aktywności fizycznej jak i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. W tym tygodniu odbyły się testowe warsztaty żywieniowe dla pierwszych klas szkoły podstawowej w Chotomowie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały treści dotyczących zasad prawidłowego żywienia i aktywnie uczestniczyły w tworzeniu zdrowej piramidy żywienia. Z chęcią brały udział w zabawach i quizach przez nas przeprowadzanych. Jak się okazuje wiedza teoretyczna nie zawsze idzie w parze z praktyczną :-)

O sensie naszych działań przekonał nas spacer po szkolnym korytarzu w trakcie przerwy śniadaniowej. Przynajmniej co drugi uczeń trzymał w ręku czekoladowego batona lub słodki napój… Myślimy, że wśród starszych dzieci jest równie ogromna potrzeba edukacji prozdrowotnej. O naszych planach rozszerzenia działalności powiadomimy wkrótce..

Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka w podstawówkach