Edukacja finansowa w praktyce

Od niedawna przedszkolaki nie muszą już zazdrościć starszemu rodzeństwu uczestniczenia w programie Szkolnych Kas Oszczędności i posiadania pierwszego konta bankowego.

 

Z myślą o nich PKO Bank Polski przygotował ofertę PKO Junior. Składają się na nią m.in. konto bankowe, serwis bankowości elektronicznej dla dzieci, karta przedpłacona w formie tradycyjnego plastiku lub breloka, maskotki, naklejki. Opiekun, który posiada rachunek w PKO Banku Polskim z dostępem do serwisu iPKO, otrzymuje również dostęp do Aplikacji Rodzica. Dzięki niej na bieżąco kontroluje, odrzuca lub zatwierdza operacje inicjowane przez dziecko. W przypadku gadżetów przedpłaconych opiekun ma wgląd w historię płatności, decyduje o uzupełnianiu środków oraz zarządza limitami dziennymi i miesięcznymi.

Rodzice dzieci, które korzystają już z oferty bankowej, doceniają jej wpływ na socjalizację ekonomiczną pociech. – Już sama wizyta w Banku i czynności związane z otwarciem konta były dla mojego syna ciekawą przygodą. Poczuł się dorosły, bo mógł załatwić sprawy związane z własnymi pieniędzmi – mówi Rafał, tata małego Jakuba. Po pół roku posiadania konta Kuba zrozumiał, że ważne jest, by nie wydawać pieniędzy na drobnostki. Uzbierał na dmuchany basen, który rodzice wstawili latem do ogrodu. Teraz marzy o zagranicznej wycieczce.

Dzieci starsze, wraz z pójściem do szkoły, mogą uczestniczyć w największym i najstarszym programie edukacji ekonomicznej w Polsce – w Szkolnych Kasach Oszczędności (SKO). 80-letnie, a jednocześnie zrewitalizowane, oparte na Internecie SKO PKO Banku Polskiego jest synonimem nowoczesnej i praktycznej edukacji finansowej. Serwis bankowości elektronicznej dla uczniów umożliwia m.in. zakładanie wirtualnych skarbonek, do których można zbierać środki z przeznaczeniem na różne cele, a także stworzenie własnego planu oszczędzania.

Więcej na www.pkobp.pl i  w oddziałach PKO Banku Polskiego.

Najmłodsi uczą się przedsiębiorczości m.in. za pomocą gier i zabaw. Jedna z nich to „Przygody z Lokatką” dostępne są na stronie www.gra.junior.pkobp.pl