Potwierdzanie sprawozdania z akcji zimowej - instrukcja dla rodziców

Drodzy Nauczyciele,

Przypominamy, że aby uzyskać Certyfikat z przeprowadzenia akcji w przedszkolu, wymagane jest potwierdzenie jej realizacji przez minimum  trzech rodziców! 

W ten sposób chcemy zaangażować rodziców we współpracę, bowiem jedynie wspólne zaangażowanie nauczycieli i rodziców może przynieść najlepsze efekty.

 

 

Poniżej krótka instrukcja jak rodzic powinien potwierdzić realizację akcji:

1. Rodzic po utworzeniu konta w serwisie powinien zalogować się na stronie swoimi danymi, przejść w swój panel rodzica  i tam wybrać przedszkole, do którego chce "dołączyć" (czyli wybiera z listy odpowiednie przedszkole).

Uwaga!! Istnieją w wyszukiwarce przedszkola, które zarejestrowały się dwukrotnie i ich nazwa figuruje więcej niż jeden raz. Jeżeli tak jest, przedszkole powinno zgłosić nam potrzebę usunięcia zbędnego konta, tak aby rodzice nie mieli problemów z wyszukaniem właściwego przedszkola, do którego dołączą.

Po wyborze i "dołączeniu" do przedszkola, rodzic uzyskuje możliwość wglądu w panel "swojego" przedszkola, m.in. w sprawozdania dodane przez „jego” przedszkole.

2. Rodzic zobaczy czerwone pole "Zobacz profil twojego przedszkola", w które należy wejść.

3.  Następnie rodzic przechodzi w zakładkę SPRAWOZDANIA.

Jeśli przedszkole uzupełniło już formatkę ze sprawozdaniem, rodzic widzi zamieszczone sprawozdania i może je akceptować. Jeśli przedszkole nie zapisało jeszcze sprawozdania w swoim panelu, rodzic nie może jeszcze dokonać potwierdzenia.

4. Teraz wystarczy już kliknąć w  pole POTWIERDZAM! które znajduje się nad sprawozdaniami z poszczególnych bloków tematycznych akcji.

Po kliknięciu w pole "Potwierdzam" zniknie ono z panelu rodzica, który już takiego potwierdzenia dokonał.

5.  Po potwierdzeniu realizacji akcji przez minimum trzech rodziców i zweryfikowaniu w systemie sprawozdania zostanie przyznany dla przedszkola CERTYFIKAT.

Termin uzupełnienia formatki z akcji zimowej przez przedszkola to 31.03.2015 r.

Rodzice mogą potwierdzić realizację akcji w dowolnym terminie, natomiast do czasu ich akceptacji wstrzymane jest wystawienie Certyfikatu dla przedszkola.

Zachęcamy do uzupełnienia formatki wszystkie placówki, które potwierdziły udział w akcji Podróż do EKO krainy!

 

Pozdrawiamy serdecznie,

 

Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka