Wakacyjne śniadanie Przedszkolaka – KONKURS KULINARNY

Zapraszamy Was do udziału w naszym najnowszym kulinarnym konkursie, w którym możecie wygrać atrakcyjne książki.

image002

Aby wziąć udział konkursie należy:

A. Stworzyć przepis na "Wakacyjne śniadanie przedszkolaka"

B. W przepisie powinny znaleźć się m.in. produkty dostępne w sklepie e-zdrowyprzedszkolak.pl

C. Podać nazwy użytych produktów

D. Dołączyć zdjęcie potrawy

E. Udostępnić post z konkursem na swoim profilu Facebook

Przepis wraz ze zdjęciem należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Do wygrania aż 5 książek!

Konkurs trwa od 14 do 26 lipca 2015 r.

Sponsorem nagród jest Wydawca książki – Wydawnictwo image001

 

Czekamy na Wasze inspirujące przepisy!

Regulamin konkursu

O KSIĄŻCE:

zdrowymaluch 600 piks rgb„Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców”, autorki: Magdalena Sikoń, Monika Skowron

Rewolucja na talerzach maluchów!

Zdrowy maluch to pierwsze kompendium, które pomoże wszystkim rodzicom dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat odpowiednio skomponować jadłospis oparty na produktach roślinnych i nabiale.

Wszyscy rodzice troszczą się o zdrowie swoich dzieci, między innymi odpowiednio je odżywiając i dostarczając im składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zdrowy maluch to poradnik, dzięki któremu skomponowanie diety odpowiedniej dla małego dziecka lub jej smaczne wzbogacenie o bardzo zdrowe produkty, jak warzywa i owoce, stanie się łatwe i przyjemne. Z tej książki rodzice dowiedzą się także, co można przygotowywać dzieciom i od kiedy bezpiecznie podawać surowe owoce i warzywa.

W pierwszej części książki autorki opisują produkty, które można wprowadzić do diety dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Drugą część stanowią jadłospisy wraz z przepisami dostosowanymi do wieku dziecka. Całość uzupełniają fotografie przedstawiające gotowe potrawy, które przekonują nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także estetycznych proponowanych potraw.

Zdrowy maluch zyskał uznanie wśród dietetyków. Dr n. med. Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna z Zakładu Żywienia Człowieka (Warszawski Uniwersytet Medyczny) napisała: (…) to apetyczny i praktyczny poradnik dla wszystkich osób, dla których prawidłowy rozwój dzieci jest ważny, a więc także dla lekarzy pediatrów i dietetyków. To niezwykle inspirująca książka, a jednocześnie w stu procentach poparta naukowo lektura obowiązkowa dla każdego rodzica, dla którego zdrowie dziecka jest najważniejsze.”

O autorach:
Magdalena Sikoń – twórca i redaktor naczelna portalu „Wegemaluch.pl”. Jest autorką wielu artykułów promujących wegetarianizm i aktywność ruchową. W 2012 roku przygotowała i opublikowała petycję w sprawie możliwości wyboru diety wegetariańskiej przez rodziców dzieci uczęszczających do publicznych placówek oświatowych. Dzięki jej staraniom Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Żywności i Żywienia uznały dietę wegetariańską za odpowiedni sposób żywienia dzieci na każdym etapie ich życia i rozwoju. Jest wegetarianką od ponad 10 lat. Uwielbia gotować i wymyślać nowe potrawy.
Monika Skowron – dietetyk i zootechnik, a na co dzień mama wegemalucha. Jest wegetarianką od ponad 17 lat, a także promotorką zdrowego i aktywnego trybu życia oraz miłośniczką kultury, medycyny Dalekiego Wschodu i Ajurwedy. Z pasją poszerza wiedzę w zakresie wpływu diety roślinnej na zdrowie człowieka, a w wolnych chwilach chętnie biega na długich dystansach.
Nad powstawaniem Zdrowego malucha czuwał także prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Książka została doceniona przez znane mamy:
„Taka książka powinna pojawić się na polskim rynku już dawno... W końcu zagubieni rodzice przerażeni myślą o gotowaniu dla swoich dzieci znajdą w jednym miejscu wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia maluchów.”

Monika Mrozowska, gotująca aktorka, wege mama dwóch córeczek
„(...)tajemnica zdrowego odżywiania zależy od właściwego zbilansowania diety. Aby ją odkryć, przeczytaj tę książkę!”

Sylwia Chutnik, prezeska Fundacji MaMa
„Zdrowy maluch to apetyczny i praktyczny poradnik dla wszystkich osób, dla których prawidłowy rozwój dzieci jest ważny, a więc także dla lekarzy pediatrów i dietetyków.”

dr n. med. Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zakład Żywienia Człowieka
„Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi popularne powiedzonko „dobrze pojeść” nabierze nareszcie zdrowego znaczenia...”

Iza Sowa, pisarka
„W Zdrowym maluchu dwie wspaniałe mamy dzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją. To świetna książka pełna inspiracji i praktycznych porad. Warto ją mieć zawsze pod ręką.”

Agnieszka Maciąg, mama Helenki i Michała
„(...)autorki z taką radością dzielą się swoją wiedzą ze wszystkimi rodzicami.”

Paulina Przybysz
„Pani Magdalena Sikoń jest wegetariańską supermamą. Nie znam nikogo innego w naszym kraju, kto z takim entuzjazmem i skutecznością działałby na rzecz szerzenia wiedzy na temat stosowania diet wegetariańskich u dzieci.”
Małgorzata Desmond, Specjalista Medycyny Żywienia, Dietetyk, założycielka Fundacji Wiemy, Co Jemy, współzałożycielka Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia w Centrum Medycznym Gamma

Materiały Wydawcy