Wyprawka przedszkolaka

W przyszłym tygodniu na nowo przedszkolne mury zapełni gwar dziecięcych rozmów, krzyków, śmiechów, a czasem drobnych płaczów. Przedszkolne progi po raz pierwszy przekroczą tysiące trzylatków, a cztero- i pięciolatki powrócą do dobrze znanych sobie osób i miejsc.

wyprawka

Koniec sierpnia to najwyższy czas na skompletowanie wyprawki dla naszego malucha. Będzie ona wyglądała nieco inaczej niż ta, którą trzeba przyszykować dla ucznia. Z zakupem plecaka, zeszytów i piórnika możemy się jeszcze wstrzymać. Zdecydowanie bardziej przydatne będą wygodne kapcie, piżamka i przybory do mycia zębów.

W przedszkolu dostaniecie zapewne listę rzeczy, które powinniście zakupić. Mogą to być różne materiały plastyczne (kredki, farby, plastelina itp.) oraz pomoce naukowe. Większość nauczycieli (zwłaszcza w starszych grupach) decyduje się również na zakup podręczników, ale zazwyczaj są to zakupy zbiorowe, które realizuje nauczyciel (rodzic dokonuje jedynie wpłaty). Także z zakupem tych przedmiotów jeszcze chwilę się wstrzymajcie.

 

Jednak już teraz powinniście pomyśleć nad zakupem kilku rzeczy. Na pewno konieczne będą:

- kapcie (wygodne, łatwe do samodzielnego zakładania, na antypoślizgowej podeszwie)

- piżamka (stosowna do pory roku, wygodna, bez guzików)

- kołderka lub kocyk oraz poduszka (dla dzieci leżakujących)

- ręczniczek (niewielki, z pętelką do powieszenia)

- worek

- ubranie na zmianę (stosowne do pory roku)

- szczoteczka do zębów, kubek i pasta (niektóre przedszkola mają swoje pasty)

- chusteczki higieniczne (wyciągane, duże opakowanie), ew. chusteczki nawilżane

 

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane!

 

Wymieniony wyżej asortyment na pewno możecie przygotować już teraz. Resztę potrzebnych artykułów będziecie mogli zapewne „donieść” w pierwszych dniach września.