Sześciolatek przy komputerze

Coraz młodsze dzieci korzystają z urządzeń dających im dostęp do internetu. 68 proc. dzieci ze szkół podstawowych regularnie szuka tu pomocy w nauce. Najwięcej kilkulatków spędza w sieci do godziny.

laptop
Najwięcej, bo aż 66 proc. korzysta w domu z laptopa, 36 proc. z tabletu, na kolejnych miejscach plasują się: komputer stacjonarny (21 proc.), smartfon (16 proc.) oraz telewizor (15 proc.) - wynika z badania „Generacja Z od A do Z” przeprowadzonego przez Gemius Polska na zlecenie platformy edukacyjnej Squla.pl.


Aż połowa dzieci korzysta z internetu codziennie, 33 proc. kilka razy w tygodniu, a 12 proc. raz w tygodniu lub rzadziej.


Kilkulatki spędzają zdecydowanie mniej czasu przy komputerze niż ich starsi koledzy. 36 proc. spędza w sieci max. 1 godzinę dziennie, kolejne 35 proc. od godziny do dwóch, aż 15 proc. spędza w sieci od 2 do 3 godzin dziennie, a 14 proc. powyżej 3 godzin.


Aż 90 proc. rodziców deklaruje, że sprawdza co dziecko robi w sieci. Zdecydowana większość (82 proc.) uważa, że internet jest źródłem cennych informacji, jednocześnie 69 proc. jest zdania, że jest w nim zbyt dużo niemoralnych treści.