×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie..." – śladami znanych twórców dla dzieci – dziękujemy za udział w projekcie!

dziekujeKolejny rok edukacyjny czas zamknąć. Ten rok szkolny był dla nas przełomowy pod wieloma względami. Rozpoczęliśmy sprzedaż materiałów edukacyjnych w formie wydrukowanej, uruchomiliśmy szkolenia dla personelu kuchennego, a także warsztaty kulinarne dla dzieci. Wszystkie nasze działania spotkały się z bardzo dobrym odbiorem, za co serdecznie dziękujemy!

Rok edukacyjny 2015/2016 dobiegł końca. A jak to zwykle na zakończeniach bywa, chcielibyśmy dokonać krótkiego podsumowania. Jest nas już ponad 5400! Szczególnie witamy Wszystkich, którzy dołączyli w tym roku, mając nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej.

Mijający rok upłynął nam pod hasłem realizacji programu "Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie..." – śladami znanych twórców dla dzieci, w ramach którego przeprowadziliśmy 3 akcje edukacyjne:

- „Z Janem Brzechwą o zdrowiu”

- „Z Marią Konopnicką w świecie emocji”

- „O aktywności z Wandą Chotomską”

Dziękujemy za Wasz czynny udział – za realizację scenariuszy, zamieszczanie sprawozdań, mobilizowanie rodziców i angażowanie ich w nasz projekt. Wierzymy, że dzięki naszej wspólnej działalności udało się wpłynąć na zmianę nawyków żywieniowych i zwiększyć aktywność fizyczną w wielu polskich rodzinach.

W minionym roku szkolnym dodaliśmy możliwość zakupu scenariuszy zajęć wraz z pomocami edukacyjnymi. Wielu z Was skorzystało z tej możliwości, co w znacznym stopniu ułatwiło pracę z dziećmi na zajęciach. Wprowadziliśmy także możliwość pobrania całych scenariuszy wraz z pomocami do samodzielnego wydruku po bardzo okazyjnych cenach. Pełne scenariusze nie są już jednak dostępne bezpłatnie. Takie działanie z naszej strony jest podyktowane dużymi kosztami związanymi z pracą nad scenariuszami, oraz pracą wielu osób, które codziennie dbają o to, by Akademia Zdrowego Przedszkolaka działała bez zarzutu.

Szkolenia personelu kuchennego organizowane przez Akademię pomogły natomiast wielu placówkom w komponowaniu lepszego, zdrowszego menu dla dzieci, zgodnie z nowymi wytycznymi jakie wprowadził Minister Zdrowia. W ciągu obecnego roku szkolnego zaszło wiele dobrych zmian w żywieniu dzieci. Liczymy, na to, że wszystkie placówki edukacyjne będą dalej stały na straży zdrowej diety swoich podopiecznych. Pamiętajcie, że to w dużej mierze od Was zależy ich zdrowie! My ze swojej strony oczywiście oferujemy całoroczne wsparcie przy komponowaniu zdrowego menu.

Warsztaty kulinarne dla dzieci to kolejne nasze przedsięwzięcie rozpoczęte w minionym roku szkolnym. Spotkały się one z ogromnym pozytywnym odzewem z Waszej strony. Dzieci wspaniale angażują się w przeprowadzane zajęcia. Dzięki warsztatom wiele z nich po raz pierwszy próbowało ciekawych, nowych dla nich i jednocześnie zdrowych produktów i potraw. Nawet najlepsza wiedza teoretyczna jest bowiem nieskuteczna, jeśli nie idą za nią konkretne czyny. Zachęcamy Was zatem gorąco do organizacji warsztatów kulinarnych w przyszłym roku szkolnym.

W tym roku zorganizowaliśmy dla Was również kilka konkursów, w których mogliście wygrać atrakcyjne nagrody, m .in. komputery z drukarkami. Konkursy miały różną formę i tematykę, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zorganizowaliśmy następujące konkursy:

- „Dowiedz się jak dbać o ząbki z marką Jordan”,

- „Śniadanie jak z obrazka”

- „Aktywnie dbam o zdrowie”.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Pamiętajcie, że mimo wakacji, Akademia Zdrowego Przedszkolaka jest dla Was cały czas otwarta. Zapraszamy do kontaktu, czekamy na Wasze uwagi i sugestie – również te dotyczące tematyki przyszłorocznych akcji. Maile możecie wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam zdrowych i bezpiecznych WAKACJI. Odpoczywajcie i nabierajcie sił, bo od września znowu czeka nas dużo pracy…

Wszystkiego dobrego!

Zespół Akademii Zdrowego Przedszkolaka