Dekalog EKO-przedszkolaka

Słowo EKO jest modne i niestety często nadużywane. Kupujemy EKO-logiczną żywność, EKO-logiczne kosmetyki, a nasze dzieci bawią się EKO-logicznymi zabawkami. Ale tak naprawdę często nie mamy świadomości, że pojęcie EKO ma znacznie szersze pojęcie. Jest to pewien styl wychowania, życia i świadomości.  

Zapewne każdy rodzic chce aby jego dziecko wyrosło na mądrego i odpowiedzialnego człowieka, który szanuje nie tylko siebie i innych, ale także środowisko naturalne. Taka postawa wymaga jednak nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim właściwego EKO-wychowania już od najmłodszych lat. Akademia Zdrowego Przedszkolaka zaprasza we wspólną podróż do EKO-krainy. Podczas warsztatów realizowanych w przedszkolach dzieci dowiadują się m.in. o tym jak wybierać zdrową żywność i w jaki sposób oszczędzać energię. Staramy się aby w zrozumiały dla nich sposób przekazać wartości jakie płyną z segregacji śmieci i recyklingu. Uczymy ich też jak dbać o środowisko wykorzystując odnawialne źródła energii.

Dekalog EKO-przedszkolaka