Sposób przyrządzenia
 1. 1. Ziarenka soi zalać zimną wodą i zostawić do namoczenia przez całą noc. Na drugi dzień zagotować ok. 1/2 litra wody.
 2. Dodać odsączoną soję i przyprawy. Gotować do miękkości (ok. 2 godziny). Wyjąć liść laurowy i ziele angielskie. Całość odcedzić, przełożyć z powrotem do garnka, dodać 2-3 łyżki oleju i koncentrat pomidorowy.
 3. 2. Na patelni lekko podsmażyć pokrojoną w kostkę cebulę i startą marchew. Dodać do soi. Całość zmiksować do uzyskania jednolitej masy (jeśli będzie za sucha, dodać oliwy). Przyprawić świeżym pieprzem, solą, curry, majerankiem.
 4. 3. Przełożyć całość do słoika. Przechowywać w lodówce.
Składniki
 • soja – 250 g
 • Marchew starta na tarce – 1 średnia
 • Cebula – 1/2
 • Olej
 • Koncentrat pomidorowy – 2 łyżki
 • Przyprawy: Tymianek (szczypta)
 • kminek (szczypta)
 • liść laurowy (1 duży)
 • ziele angielskie (2 ziarenka)
 • curry (1/2 łyżeczki)
 • oregano (szczypta)
 • majeranek