• Kategoria : Sałatki
  • Koszt : średni
  • Trudność : super łatwy
  • Czas : do 30 min
Sposób przyrządzenia

Składniki:

Kawałek wędzonego łososia ok. 200-300g(można zastąpić ewentualnie pieczonym lub wędzonym kurczakiem)

Świeży szpinak ok. 250g

Sałata roszponka ok.250g

Sałata lodowa lub masłowa

1 duża cebula

250g pomidorków koktajlowych

Sos:

1 łyżka miodu

1 łyżka muszdardy

1 łyżka soku z cytryny

3-4 łyżki oliwy z oliwek

sól, pieprz

Wykonanie:

Łososia rwiemy lub kroimy na kawałki. Szpinak i sałaty myjemy, osuszamy i rwiemy na kawałki(oprócz roszponki). Cebulę solimy i czekamy aż trochę puści sok (wtedy jest delikatniejsza;można też użyć cebuli czerwonej lub szalotki). Pomidorki myjemy i kroimy na pół. Składniki sosu energicznie mieszamy ze sobą aż powstanie jednolita złocista konsystencja. Doprawiamy sos solą i pieprzem. Na talerz układamy sałaty, szpinak, pomidorki, cebulę oraz łososia. Całość polewamy sosem przed podaniem.

Smacznego :)Składniki
  • Składniki: Kawałek wędzonego łososia ok. 200-300g(można zastąpić ewentualnie pieczonym lub wędzonym kurczakiem) Świeży szpinak ok. 250g Sałata roszponka ok.250g Sałata lodowa lub masłowa 1 duża cebula 250g pomidorków koktajlowych Sos: 1 łyżka miodu 1 łyżka muszdardy 1 łyżka soku z cytryny 3-4 łyżki oliwy z oliwek sól
  • pieprz