• Kategoria : Słodycze
  • Koszt : średni
  • Trudność : średni
  • Czas : do 30 min
Sposób przyrządzenia

Sposób przygotowania

1.

Panna cotta: Śmietanę i mleko wlać do rondla, dodać miód. Laskę wanilii przekroić wzdłuż, wyskrobać ziarenka miąższu i dodać do śmietany i mleka. Wrzucić pozostały strąk wanilii. Całość podgrzać cały czas mieszając (nie zagotować!) . W 2 łyżkach wrzącej wody rozpuścić żelatynę. Ze śmietany usunąć strąk wanilii i dodać rozpuszczoną żelatynę. Dokładnie wymieszać. Panna cottę wystudzić i przelać (w równych porcjach) do szklanek lub foremek silikonowych mniej więcej do 1/2 wysokości. Włożyć do lodówki „pod skosem” do stężenia.

2.

Mus owocowy: Truskawki bądź wiśnie zmiksować. Galaretkę rozpuścić w ok. 150 ml wrzącej wody (latem trochę mniej). Przestudzoną galaretkę połączyć z musem owocowym. Mus przelać na zastygniętą panną cottę. Ponownie wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. Gotowy deser udekorować startą czekoladą i listkami mięty.

Składniki
  • Składniki (na ok. 5-6 porcji): Panna cotta: 350 ml śmietany 30% 150 ml mleka 2% 3 łyżki miodu 1 laska wanilii 4 płaskie łyżeczki żelatyny Mus owocowy: 600 g truskawek bądź wiśni bez pestek 1 galaretka truskawkowa bądź wiśniowa 150 ml wrzącej wody Dodatkowo: 1 łyżka startej gorzkiej czekolady świeżo liski mięty (do dekoracji)