Sposób przyrządzenia

1. Płatki owsiane zalać mlekiem, dodać masło orzechowe, cynamon, szczyptę soli i gotować na małym ogniu co jakiś czas mieszając do czasu, aż płatki nie wchłoną większości mleka i owsianka nie zacznie robić się kremowa i zawiesista. Zajmuje to około 6 - 8 minut.

2. W międzyczasie na suchej patelni uprażyć orzechy laskowe, następnie przesypać je do moździerza i zgrzebnie rozgnieść. Możecie też po prostu je posiekać, ale te rozgniecione w moździerzu są dużo bardziej aromatyczne.

3. Gorącą owsiankę posypać orzechami i obficie polać syropem klonowym. 

Składniki
  • 1/4 szklanki płatków owsianych
  • szklanka mleka
  • 1 łyżka masła orzechowego (można pominąć - ważne by było dobrej jakości i składało się tylko z orzechów)
  • 2 łyżki orzechów laskowych
  • 1/4 łyżeczki cynamonu
  • mała szczypta soli
  • miód naturalny