×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

Program 2016/2017 – startujemy!

Rozpoczynamy nowy cykl akcji edukacyjnych Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Przygotowaliśmy dla Was zupełnie nowy program, dużo nowości i niespodzianek. Idea Akademii pozostaje niezmienna, a jest nią propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin, dbając o zdrowe nawyki nie tylko w zakresie właściwego odżywiania od najmłodszych lat, ale i szeroko pojętego zdrowia i rozwoju psycho – społecznego.

Rok edukacyjny, który właśnie się rozpoczyna, podzieliliśmy na trzy główne Akcje, jednak ich zakres i tematyka będzie jeszcze bogatsza niż w poprzednich latach. Wprowadzamy podział każdej Akcji na odrębne moduły miesięczne, co pozwoli jeszcze bardziej zróżnicować i pogłębić tematykę zdrowia w różnych jej aspektach.  

Każdy miesiąc roku edukacyjnego (począwszy od września do maja) to zestaw nowych materiałów edukacyjnych – scenariuszy i kart pracy. Wartością dodaną do naszych materiałów będą także pomoce dla nauczycieli, z praktycznymi wskazówkami do zastosowania w codziennej pracy z dziećmi.

Schemat naszych Akcji w bieżącym roku edukacyjnym przybiera następującą formę (poniższy przykład obrazuje formułę pierwszej Akcji w bieżącym roku edukacyjnym):`

schemat

Taki podział Akcji pozwala na realizację trzech różnych tematycznie modułów miesięcznych, z których każdy z nich zawiera zestaw aż 4 scenariuszy plus karty pracy! Zatem jedna Akcja to aż 12 gotowych scenariuszy wraz z pomocami dydaktycznymi. Scenariusze w danym miesiącu są spójne w zakresie tematyki, pozwalając na realizację w całości danego cyklu zajęć.

Schemat kolejnych dwóch Akcji w bieżącym roku edukacyjnym (Akcja XX oraz Akcja XXI) jest analogiczny ze schematem Akcji przedstawionej w powyższym opisie. Oznacza to, że w całym roku edukacyjnym proponujemy wam aż 36 gotowych scenariuszy z pomocami  w postaci ciekawych kart pracy oraz inne wartości dodane, o których będziemy Was na bieżąco informować.

Pierwszą z wartości dodanych, co do której już teraz możemy Was zapewnić, jest scenariusz ponadprogramowy – dostępny bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych placówek w naszym systemie. Scenariusz ten to kompendium wiedzy w zakresie zdrowego żywienia dzieci. Będzie on dostępny do pobrania z naszej strony www.zdrowyprzedszkolak.pl z początkiem września.

Ponadto w pierwszym kwartale roku edukacyjnego zaprosimy Was do ciekawych konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

W każdej chwili możecie dołączyć do naszej Akcji!

Przedszkola, które mają już założone konto nie muszą się ponownie rejestrować, ponieważ posiadają już dane potrzebne do zalogowania i mogą korzystać z możliwości włączania się do tegorocznego programu. Pozostałe placówki, które jeszcze nie brały udziału w naszych Akcjach, powinny wypełnić formularz rejestracji i utworzyć konto przedszkola na stronie www.zdrowyprzedszkolak.pl.

Moduły miesięczne

 

Każdy moduł miesięczny można realizować niezależnie od udziału w innych modułach. Sami decydujecie o wyborze zaproponowanych tematycznie modułów miesięcznych. Po dokonaniu opłaty w wysokości 49 zł brutto udostępnimy Wam pełen zestaw materiałów do realizacji zajęć z zakresu wybranej przez Was tematyki (łącznie 4 scenariusze z pomocami dydaktycznymi). Wszystkie materiały, o których mowa, będą dostępne w wersji elektronicznej, do samodzielnego pobrania.

 

W pakiecie taniej

 

Możecie wybrać jeden lub więcej modułów miesięcznych. Jeśli jednorazowo zdecydujecie się na zakup pakietu 3 modułów miesięcznych, które stanowią jedną Akcję, koszt takiego pakietu jest zdecydowanie niższy, niż w przypadku dokonywania zamówień na pojedyncze moduły Akcji. Cena za pełen pakiet 3 modułów miesięcznych, zawierający dostęp do 12 scenariuszy plus kart pracy to koszt 119 zł brutto.

 

Certyfikaty

 

Za realizację naszego programu przyznajemy Certyfikat. W bieżącym roku edukacyjnym uzyskanie Certyfikatu jest łatwiejsze niż dotychczas. Wystarczy dokonać zakupu dwóch z trzech modułów danej Akcji (np. w przypadku Akcji XIX byłby to wrzesień/ październik lub październik/ listopad lub wrzesień/ listopad). Rezygnujemy z pisania sprawozdania. Wystarczy samo zamieszczenie zdjęć z przebiegu działań podczas realizacji wykupionych modułów miesięcznych. Jako że uzyskiwanie potwierdzeń od rodziców dla wielu przedszkoli stanowiło spory problem, również z tej formy zrezygnowaliśmy. Certyfikat będzie wysyłany do przedszkoli po spełnieniu powyższych warunków w formie wydrukowanej, na dobrej jakości papierze.

 

Zamieszczanie dokumentacji

 

Ułatwiamy również samo zamieszczanie zdjęć w formatce. Będzie ona otwarta przez cały okres roku edukacyjnego, zatem nie będzie problemu, aby zdążyć z zamieszczeniem zdjęć w określonym terminie.

 

Dołączasz kiedy chcesz – realizujesz kiedy Ci wygodnie

 

Dodatkowo, co bardzo ważne – realizacja dowolnego modułu miesięcznego nie musi odbywać się w tym konkretnym miesiącu, w którym dany moduł obowiązuje! Jeśli przedszkole dołączy do naszej Akcji w trakcie jej trwania, może w dowolnym czasie zamówić materiały z wybranych modułów miesięcznych, które już wcześniej były udostępnione. Przykładowo, możemy zamówić moduł wrześniowy w październiku, a zrealizować go w listopadzie.

 

Mamy nadzieję, że zarówno dla Was, jak i dla Waszych przedszkolaków udział w tegorocznym programie Akademii będzie interesującą i niezapomnianą edukacyjną przygodą.

 

Artykuły powiązane