O magazynie WIEM! jak działają dzieci

 

„Wiem!” to magazyn popularno-naukowy dla rodziców, w którym odkrywamy tajemnice rozwoju, wychowania i psychologii dziecka. Wszystkie wiadomości podane są w przystępnej formie felietonów, newsów oraz krótkich relacji ze świata nauki, które przybliżą Wam świat emocji dziecka.

 

Nasi autorzy w swoich felietonach podglądają, jak dzieci badają otaczający je świat, jak funkcjonują ich dopiero rozwijające się, małe mózgi, w jaki sposób się uczą i poznają nową dla siebie, nieznaną rzeczywistość.

 

Piszą dla nas najlepsi: Wojtek Mikołuszko (dziennikarz naukowy magazynów „Focus”, „National Geografic”, „Kaleidoscope”), Katarzyna Sroczyńska (szefowa działu psychologicznego miesięcznika „Focus”), Agnieszka Stein (psycholog, redaktor serwisu dzikie dzieci.pl), Łukasz Kaniewski (autor wierszy dla dzieci, publikowanych w piśmie „Czarodziejska kura”, a także redaktor magazynu „Focus”), Dorota Mierzejewska (dziennikarka takich magazynów jak "Wprost", "Zwierciadło" czy "Świat kobiety", popularyzatorka zdrowego stylu życia), Marlena Mistrzak (redaktorka "Przekroju". "Sukcesu" i "Wprost") i inni.

W magazynie, poza fachowymi i interesującymi treściami, znajdziecie piękne ilustracje Ignacego Czwartosa, Emilii Dziubak i innych.

 

Zachęcamy do wspólnego poznawania świata dziecięcych emocji i wyobraźni!

 

 

 

NR 1

W numerze m.in.:

 

Agnieszka SteinPirackie wychowanie”

 - czy mądrość ukryta jest w bajkach ?

 

Katarzyna Sroczyńska „Talent do języka”

- kiedy naprawdę dziecko uczy się mowy?

 

Wojtek Mikołuszko  „Pobudka, wstać!”

- czy wiedzieliście, że ptaki potrafią spać w czasie lotu? Czy warto w ogóle spać?

 

Co łączy samochód i układ pokarmowy człowieka?

 

 

 


 

NR 2

W numerze m.in:

 

Agnieszka Stein „Zła matka” 

- czy na pewno….. ?

 

Monika Maciejewska ”Ojcowska kora mózgowa”

 - czyżby istniał instynkt tacierzyński?

 

Wojtek Mikołuszko  „Kolorowy zawrót głowy!”

- o dinozaurach, ssakach i czarnej dziurze

 

Las kontra monitor

 

 

 

 

 

 

 

NR 3

W numerze m.in.:

 

Katarzyna Sroczyńska  „Wiek ciemny”

- dlaczego nie pamiętamy nic z pierwszych lat życia?

 

Wojtek Mikołuszko  „Marsz, marsz”

- czy rośliny też wędrują?

 

Co różni oko od aparatu fotograficznego?

 

 

 

 

 

 

 

 

NR 4.

W numerze m.in.:

 

Dorota Mierzejewska „Dziecko nie najważniejsze”

- czyli o efektach bezstresowego wychowania

 

Marlena Mistrzak „Kanapowce kontra podwórkowe”

- czy iPhone i iPad nieuchronnie zastąpiły podwórkowe zabawy?

 

Wojtek Mikołuszko „Więcej światła!”

- czyli jak światło wpływa na życie ludzi i przyrody

 

 

 

 

 

 

 

W każdym numerze:

Informacje o działaniach Akademii Zdrowego Przedszkolaka, newsy ze świata nauki, recenzje książek i zabawek

 

Zapraszamy do prenumeraty przedszkola i rodziców! 

Koszt prenumeraty to 5,5 zł/za egzemplarz. 

Aby zamówić prenumeratę magazynu "WIEM! jak działają dzieci" należy wysłać maila z danymi do wysyłki oraz informacją, które numery chcą Państwo zamówić na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., a następnie wykonać przelew wyliczonej kwoty na konto Bank Millennium S.A. 53 1160 2202 0000 0002 6309 5666. W tytule przelewu prosimy wpisać: "Prenumerata WIEM; imię i nazwisko". Przesyłka wliczona w koszt prenumeraty.

Magazym "WIEM!" ukazuje się nieregularnie, wpływ na termin jego wydania mają Partnerzy wspierający poszczególne Akcje Akademii Zdrowego Przedszkolaka.