Budujemy domek-kryjówkę w ogrodzie

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Jednak nie zawsze możemy wyjechać z dziećmi do lasu czy nad wodę. Wówczas do zabawy pozostaje ogród. Pomóż dziecku zmienić go w ciekawą, zachęcającą do zabawy przestrzeń – zbudujcie w ogrodzie domek.

  

Do budowy domku potrzebne wam będą koc, prześcieradło lub kartonowe pudła. W zależności od tego, czego użyjesz, powstanie namiot, indiański tipi lub tunel.

 

 

1. NAMIOT

 

Przez linkę do wieszania prania przewieś prześcieradło, tak by sięgało do ziemi. Końce dotykające ziemi naciągnij i przyciśnij kamieniami. W ten sposób powstanie namiot.

 

2. TIPI

 

Ułóż tyczki ogrodowe w stożek, wbijając końce w ziemię w okręgu, a te u góry związując razem. Następnie na tyczki narzuć duży koc (pamiętaj, aby osłonić ostre końce tyczek). Tak powstanie tipi.

 

3. TUNEL

 

Weź 2 lub 3 duże kartonowe pudła, odetnij boczne ścianki i sklej pudła ze sobą grubą taśmą. W ten sposób utworzą tunel. Dzieci będą mogły przechodzić przez tunel czołgając się lub na czworakach. Może to być również wejście do ich namiotu lub tipi.

 

 

UDANEJ ZABAWY! Uśmiech