×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

Dziecięce szkółki windsurfingu

Lubisz aktywnie spędzać wakacje z dzieckiem? Leżenie w słońcu na piasku nie jest dla ciebie? Polecamy naukę windsurfingu – świetną rozrywkę dla całej rodziny, także dla dzieci w wieku przedszkolnym! To również dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć nieco czasu dla siebie i na chwilę odpocząć od swoich pociech.

 

 

Kilka słów o windsurfingu

 

Windsurfing to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych, który można uprawiać na większości akwenów wodnych. Jest też stosunkowo łatwy do nauki, wystarczy tygodniowy kurs pod okiem instruktora, aby zdobyć podstawy potrzebne do dalszego, samodzielnego już trenowania. W Polsce w ostatnich latach powstaje coraz więcej szkółek windsurfingowych dla najmłodszych. Najczęściej zajęcia prowadzone są dla dzieci od 7 roku życia, ale powstają też szkółki dla dzieci już od 5 roku życia, czyli dla naszych przedszkolaków.

 

Bezpieczne, ciekawe zajęcia dla dzieci

 

Czy to bezpieczne? Nie musisz się obawiać, w szkółkach pracują wykwalifikowani instruktorzy, posiadający kurs pedagogiczny, którzy mają wspaniałe podejście do dzieci, a przy tym otaczają je naprawdę profesjonalną opieką i dostarczają maluchom mnóstwo radości. Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, dlatego dzieci z wielką chęcią biorą w nich udział. Uczą się zawsze w płytkiej wodzie, w kamizelce ochronnej. Na pierwszych zajęciach dzieci oswajają się z wodą i deską, wykonują ćwiczenia równoważne. Następnie stopniowo uczą się teoretycznych i praktycznych podstaw sztuki surfowania. Oczywiście zajęcia te w dużej mierze składają się z zabaw ruchowych, w końcu mamy do czynienia z dziećmi. Ważne, by każda lekcja była atrakcyjna, wesoła i dostarczała dziecku przyjemności i zadowolenia z czynionych przez siebie postępów.

 

Sprzęt

 

Bardzo ważne jest, by właściwie dobrać sprzęt – do naszych predyspozycji, umiejętności, wagi ciała. Zakup powinno się skonsultować z osobą, która ma doświadczenie w surfowaniu i zna się na tym – instruktorem lub sprzedawcą w sklepie specjalistycznym. Średni koszt nowego sprzętu dla osób początkujących to około 5 tys. złotych. Sprzęt można także wypożyczyć w szkółce czy na kempingu. Tutaj cena za godzinę korzystania ze sprzętu to około 30-40 zł. Ta opcja często dla rodzin jest najwygodniejsza – odpada problem z przechowywaniem. Można również zdecydować się na zakup sprzętu używanego, co jest dużo korzystniejszą cenowo opcją. Polecamy, zwłaszcza początkującym dorosłym.

 

Gdzie pływać?

 

Szkółki windsurfingowe znajdziemy w całej Polsce. Pływać można przecież nie tylko na morzu, ale także na jeziorach i zalewach. Bardzo dobre warunki do nauki odnajdziemy na Półwyspie Helskim, polecane przez nas szkółki to Fun Surf w Chałupach, baza Solar – jedna z większych, bliska wjazdu na półwysep, a tam 3 szkoły – Kite Park, Orka Surfstation, DeSki. Szkółki znajdziemy również na Śląsku (Zalew Rybnicki), na Mazowszu (Zalew Zegrzyński), w Małopolsce (np. Kryspinów koło Krakowa) i w wielu innych miejscach naszego kraju.

 

W jakim wieku możemy zacząć?

 

Naukę windsurfingu możemy zacząć już z dziećmi w wieku 3 – 4 lat. Dla dzieci dostaniemy również odpowiedni sprzęt, dopasowany do ich wieku i możliwości, wykonany z lekkich, lecz bardzo wytrzymałych materiałów – niezbyt długą i szeroką deskę oraz bardzo lekki pędnik, dostosowany do wszelkich prędkości wiatru.

 

Koszty

 

Windsurfing niestety nie należy do tanich sportów. Tygodniowy kurs kosztuje około 650 zł (1,5-2 godz. dziennie). Można jednak zapisać się na kursy w grupach – im więcej osób w grupie, tym niższa cena. Za 10 h kursu indywidualnego zapłacimy około 600 zł. Jednak po skończeniu kursu płacimy już w zasadzie tylko za sprzęt, więc koszty znacznie spadają.

 

Zachęcamy do surfowania wszystkich rodziców wraz z dziećmi!