×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

Wakacyjne zabawy na plaży

Kalendarzowe lato coraz bliżej, a pogoda coraz ładniejsza. Na pewno wiele rodzin wybiera się nad morze, aby skorzystać z uroków plażowania. Mamy dla was kilka pomysłów na zabawy dla dzieci, żeby maluchy nie nudziły się na plaży. 

 

 

Dzieci lubią fale morskie i piasek, zwykle taki krajobraz sam inspiruje je do wymyślania ciekawych zajęć. Jeśli jednak po którymś dniu wyczerpią się ich pomysły, podsuń im kolejne.

 

1. Zamek z piasku.

Zamek z piasku to już klasyczna zabawa plażowa, która ma tę zaletę, że na długi czas zajmie każde dziecko. Jednak maluch będzie jeszcze bardziej zadowolony, gdy mu pomożesz. Buduj razem z dzieckiem fosy i wieżyczki, pokaż mu, jak upiększyć zamek. Namów malucha, żeby zebrał trochę muszelek

i kolorowych kamieni wyrzuconych przez morze i przyozdobił nim swoją budowlę. Pomysłów na zamek może być wiele.

 

2. Spacer po śladach.

Zmocz stopy, by ich ślady były lepiej widoczne na piasku. Idź przed siebie – dziecko musi stawiać stopy dokładnie w miejscu twoich śladów. Idąc, rób zygzaki, zapętlaj drogę, idź do tyłu, aby było jak najtrudniej. Zabawa ta dostarczy dziecku dużo uciechy.

 

3. Gra w piłkę.

Jeśli dzieci jest więcej, świetną formą rekreacji na plaży jest gra w piłkę na piasku. Dzieci mogą ją rzucać do siebie, zagrać w „głupiego Jasia” (dwójka dzieci rzuca do siebie piłkę, trzecie, stojące w środku, usiłuje ją przechwycić), odbijać, jak w siatkówce. Jeśli jesteś tylko z jednym dzieckiem, zagraj razem z nim - porzucajcie do siebie piłką, narysuj bramkę na piasku i ćwiczcie strzały (rodzic może bronić strzały dziecka). Zabaw z piłką jest bardzo wiele i, co ważne, podnoszą one sprawność fizyczną twojego dziecka.

 

4. Pisanie na piasku.

Jeśli twoje dziecko zna już pierwsze litery i umie składać je w proste wyrazy, poćwicz z nim pisanie na plaży. Wymyślaj dla dziecka proste wyrazy – mama, tata, dom, kot i poproś, by pisało je patykiem na piasku.

 

5. Slalom.

Wbij kilka patyków w piasek w odległości dwóch małych kroków od siebie, w ten sposób utworzysz dla dziecka trasę slalomu. Maluch może po prostu biec slalomem, skakać na jednej nodze, przejść na czworakach, a także – co najtrudniejsze – kopać piłkę slalomem między patykami.

Możesz stopniować te zadania od najłatwiejszego do najtrudniejszego.

 

Życzymy miłej zabawy i wielu wspaniałych pomysłów!