×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

Kinderbal w ogrodzie

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, koniecznie w czasie wakacji zrób dla dziecka przyjęcie w ogrodzie. Przedszkolak oczywiście powinien aktywnie włączyć się w przygotowania. Jest tyle do zrobienia…

 

 

ZAPROSZENIA

 

Ważnym elementem każdego przyjęcia są zaproszenia. Zrób razem z dzieckiem listę gości, ustalcie, ile osób będzie na przyjęciu. Pamiętajcie, że zaproszenia muszą zostać wysłane odpowiednio wcześnie, aby nie pokrzyżować nikomu już poczynionych planów.

Gdy już mamy listę gości, przystępujemy do wykonania zaproszeń.

 

Lista potrzebnych przedmiotów:

  • grubszy, kolorowy papier
  • blok papierowy
  • kolorowe wstążki
  • kolorowe guziki
  • klej
  • nożyczki
  • inne, kolorowe gadżety

 

Wykonanie:

Aby wykonać własnoręcznie zaproszenie, musimy tylko uruchomić wyobraźnię – swoją i dziecka. Kartki bloku papierowego zginamy na pół, tworząc w ten sposób bazę zaproszenia, do niej przyklejamy, co nam tylko przyjdzie do głowy – kolorowe wstążki zawiązane w kokardę, kształty wycięte z kolorowego papieru – kwiaty, zwierzęta, serduszka, kształty z guzików – uśmiechnięta buźka, kwiaty…

Zaproszenie może być również w kształcie koła czy serca – aby osiągnąć taki efekt, wycinamy z kartki zgiętej na pół odpowiedni kształt.

 

DEKORACJE OGRODOWE


Balony
. Musisz zaopatrzyć się w dużo różnokolorowych balonów (około 100 sztuk) oraz serpentyny. W dmuchanie balonów musi zaangażować się cała rodzina, ponieważ to czasochłonne zadanie. Nadmuchane balony łącz w różnokolorowe pęki. Możesz zawieszać je na drzewach, przeciągnąć sznurek między dwoma drzewami i powiesić na nim. Pamiętaj, że balonów musi być dużo i w wielu kolorach – tylko wtedy osiągniesz zamierzony efekt.

 

Serpentyna. Będziesz potrzebować dużo kolorowej serpentyny. Daj ją dziecku, aby udekorowało krzewy, gałęzie drzew, krzesła dla gości.

 

Wiszące kwiaty-pompony. Do wykonania będziesz potrzebować kolorowych serwetek papierowych – po dwie w każdym kolorze. Ze złożonej na pół serwetki odcinasz cienki paseczek z boku. Następnie składasz serwetkę w harmonijkę i przewiązujesz po środku odciętym wcześniej paseczkiem. Następnie każdą warstwę serwetki oddzielasz i przesuwasz do środka, tworząc coś na kształt kwiatu – będzie to połowa pomponu. Po zrobieniu 2 takich „kwiatów” (mogą być także z serwetek w różnych kolorach), połącz je ze sobą sznurkiem i pompon gotowy. Możesz zawiesić je na drzewach w ogrodzie.

 

Latające lampiony. Jeśli chcesz, by twoje przyjęcie było prawdziwym hitem, kup kolorowe, latające lampiony (jest to niewielki koszt).  Gdy zapadnie zmrok, wypuść lampiony w powietrze, goście, a przede wszystkim dzieci będą zachwycone.

Z takich lampionów należy zrezygnować, gdy wieje mocny wiatr. Mogą one zaprószyć ogień np. w pobliskim lesie.

 

STÓŁ

 

Dekoracja stołu jest bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia. Stół na dziecięcym balu nie musi być elegancki czy stylowy, jak na przyjęciach dla dorosłych. Liczy się kolor i zabawa.

 

Kwiaty w miseczkach

Na stole kładziemy kilka przeźroczystych, szklanych, płytkich miseczek. Wlewamy do nich wodę i wrzucamy do środka główki świeżych kwiatów. Pływające w wodzie kwiaty pięknie udekorują nasz stół.

                            

Kolorowe świece

Na stole połóż różnokolorowe świece włożone w szklane świeczniki. W wolną przestrzeń w świeczniku wsyp różnokolorowe koraliki.

 

Papierowe  talerze i kubki z postaciami z bajek

Kup papierowe talerze i kubki z postaciami z ulubionej bajki twojego dziecka. Nie narazisz swojej zastawy stołowej na zniszczenie, a dzieci będą zachwycone. Koszt jest bardzo niewielki.

 

Kolorowe słomki do napojów

No napojów dla dzieci kup kolorowe słomki. Ustaw je na stole w kolorowych kubeczkach.

 

Wymyślaj pomysły na dekoracje stołu razem z dzieckiem. Taka kreatywna zabawa bardzo rozwija wyobraźnie twojego malucha. Pomysłów na wystrój stołu można wymyślić mnóstwo, ważne, żeby było wesoło i kolorowo.

 

Życzymy udanej zabawy!