Deszczowe wakacje nad polskim morzem

Gdy planujemy wakacje nad morzem, zwykle wyobrażamy sobie, że pogoda będzie piękna, słoneczna, a my całe dnie spędzimy na plaży. Jednak aura czasem płata figle.

Czy wczasy w nadmorskiej miejscowości są skazane na niepowodzenie, gdy za oknem przez cały tydzień pada? Niekoniecznie, polskie Pomorze oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych, nie tylko dla dorosłych, również dla dzieci. Poniżej prezentujemy kilka wybranych przez nas.

Gdynia – Centrum Nauki Eksperyment

Zachęcamy do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca. Tutaj każdy – mały i duży może na chwilę stać się naukowcem i odkryć prawa przyrody i fizyki. Centrum umożliwia samodzielne przeprowadzenie eksperymentów w różnych dziedzinach nauk przyrodniczych, pozwala maluchom poznać zasady rządzące otaczającym je światem. Niezwykła i bardzo rozwijająca przygoda!

Gdynia – Akwarium Morskie

Odkryj wraz z maluchem niesamowity świat podwodnych głębin – poznajcie stworzenia zamieszkujące morskie i wodno-lądowe krainy z różnych zakątków świata. Ciekawe ekspozycje gdyńskiego Akwarium pozwolą przenieść się na chwilę twojemu dziecku do samego środka morskiej krainy i zobaczyć wiele niezwykłych okazów.

Łeba – Łeba Park (park dinozaurów)

Twój mały przedszkolak jest fanem dinozaurów i filmu Stevena Spielberga? Fascynują go ogromne stwory, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę? Jeśli tak, tym miejscem będzie zachwycony. 20 – hektarowy teren otoczony lasami, stawami i naturalną, dziką przyrodą. W czasie spaceru licznymi szlakami – ścieżkami, mostami, brzegami stawów, dzieci mogą poznać około 100 gadów, które żyły w zamierzchłych czasach. Mają okazję zobaczyć także pradawne chaty, które zamieszkiwali pierwsi ludzie zasiedlającycy ziemię. Wspaniała lekcja historii!

Hel – Fokarium

Jeśli twój maluch jest miłośnikiem zwierząt, na pewno chętnie zobaczy piękne i przemiłe foki zamieszkujące fokarium na Helu. Miejsce to daje możliwość obserwowania zachowań zwierząt, które są pod ochroną i uczy, jak chronić nasz ekosystem, by gatunki takie, jak foka szara przetrwały. Bardzo pouczająca lekcja dla najmłodszych.

Bytów, Gniew, Malbork – zamki krzyżackie

Jeśli twój maluch jest zafascynowany rycerzami i wielkimi, średniowiecznymi bitwami na pewno chętnie zobaczy twierdze krzyżackie, które zachowały się w naszym kraju do dnia dzisiejszego. Na terenie Pomorza takie zamki można odnaleźć w Malborku, Gniewie i Bytowie. Pokaż swojemu dziecku odrobinę historii, a przy okazji opowiedz o bitwach krzyżackich, zakonie i pamiętnej bitwie pod Grunwaldem.

Zoo – Gdańsk

Gdańskie zoo, znajdujące się w dzielnicy Oliwa, jest bardzo atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy miłośnik zwierząt przeżyje tutaj niesamowite chwile. Dzieci, dzięki mieszczącemu się na terenie ogrodu zoologicznego Małemu Zoo, będą mogły bardzo blisko podejść do zwierząt, pogłaskać je i nakarmić. Rodzice, udający się razem z dziećmi do gdańskiego zoo, muszą wcześniej koniecznie sprawdzić, w jakich godzinach i w które dni Małe Zoo jest otwarte.

Ciekawych miejsc, godnych polecenia nad polskim morzem jest o wiele więcej. Jeśli więc na urlopie zastaniemy pochmurną czy deszczową pogodę, nie załamujmy rąk. Atrakcji dla dzieci i rodziców jest dookoła naprawdę bez liku.