EKO-zabawki na Dzień Dziecka

Niebawem Dzień Dziecka – święto wyczekiwane przez każdego malucha. Ale czy przez rodzica również? Niekoniecznie. I to wcale nie dlatego, że rodzice nie chcą zrobić swoim dzieciom niespodzianki i kupić im jakiegoś upominku. W sklepach nie brakuje również towaru, tak jak to miało miejsce w naszym dzieciństwie - obecnie sklepowe półki wręcz uginają się od przeróżnych zabawek. Problem raczej tkwi w tym, że w tym morzu kolorowej tandety trudno jest znaleźć coś naprawdę dobrego. Coś, co bez obaw będziemy mogli podarować naszym dzieciom.

klocki

Większość dostępnych na rynku zabawek to artykuły kiepskiej jakości, które pozostawiają wiele do życzenia zarówno pod względem wykonania, wytrzymałości, jak i estetyki. Podpowiadamy Wam jak zatem możecie wybrać dobrą zabawkę dla Waszego dziecka.

Wybierając zabawkę dla naszego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na 5 aspektów:

- jakość i bezpieczeństwo
Każda zabawka dla dziecka aby zostać dopuszczona na rynek sprzedaży powinna spełniać określone standardy. No właśnie powinna, ale czy spełnia? Niekoniecznie… Dwa podstawowe oznaczenia standardów, których powinniśmy szukać na produkcie to: ASTM (ang. American Society for Testing and Materials) – międzynarodowa organizacja, która od 1898r opracowuje normy jakości; oraz symbol CE, który wskazuje, że dany produkt spełnia europejskie normy bezpieczeństwa ustanowione przez Unię Europejską w 1990r. Jednak poza spełnieniem tych dwóch norm równie ważny jest sam proces projektu, produkcji i wysyłki. A z tym bywa już różnie. Ponieważ nie możemy tego sprawdzić, pozostaje nam jedynie zaufać wiarygodnemu i sprawdzonemu producentowi.

- materiały z jakich została wykonana
Czy wiesz z czego zostały wykonane plastikowe klocki, które możesz kupić na osiedlowym bazarku, czy w supermarkecie? Gdybyś wiedział to z całą pewnością nie pozwoliłbyś bawić się nimi swojemu dziecku, zwłaszcza maluchowi, który instynktownie wkłada wszystko do buzi. Zabawki dla dzieci powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zdecydowanie bardziej „przyjazne” od plastików są materiały naturalne tj. drewno. Jednak wśród zabawek drewnianych również można wyróżnić te trochę słabsze i te najlepsze. Na szczególną uwagę zasługują ekologiczne zabawki, wykonane z drewna kauczukowego, które charakteryzuje się gęstym usłojeniem i zwartą strukturą, co nadaje mu wyjątkową twardość i wytrzymałość. Nie mniej ważne od materiałów użytych do produkcji, są również stosowane do wykończenia farby, lakiery oraz opakowania, w jakich są sprzedawane. Zabawki powinny być malowane wyłącznie bezpiecznymi barwnikami na bazie wody, a ich elementy połączone nietoksycznymi klejami. Ponadto w trosce o ekologię firmy produkujące najwyższej jakości zabawki wykorzystują do opakowań makulaturę.

- wytrzymałość
Gdyby dzieci mogły pracować, to pewnie większość z nich doskonale sprawdziłaby się na stanowisku „testera”  Dzieci mają niesamowity talent do niszczenia wszystkiego, nawet tego czego teoretycznie nie da się zniszczyć. Dlatego zabawki, których używają na co dzień muszą być wykonane z trwałych materiałów. Wytrzymałość ściśle wiąże się również z bezpieczeństwem. Nie możemy narażać naszego dziecka na ewentualne konsekwencje uszkodzenia produktu podczas zabawy. Wyobrażacie sobie, jakie skutki może przynieść pęknięty klocek, który dziecko włoży sobie do buzi? Unikniemy tego dając dziecku do zabawy jedynie najwyższej jakości produkty.

- estetykę
Zabawka choćby i najlepiej wykonana, jeśli nie będzie się podobała dziecku, nie będzie trafionym prezentem. Dlatego wybierając zabawkę musimy również zwrócić uwagę na jej wygląd i estetykę wykonania. Pamiętajmy jednak, że mnogość i intensywność kolorów, wcale nie jest dobra dla dziecka. Reszta to już rzecz gustu – zarówno obdarowującego, jak i obdarowywanego.

- funkcjonalność i kreatywność
Załóżmy, że wybraliśmy zabawkę, która spełnia wszystkie powyższe kryteria – jest bezpieczna, wykonana z dobrych materiałów, wytrzymała i estetycznie wykonana; jeśli nie będzie oferowała dziecku atrakcyjnej funkcjonalności szybko zostanie wepchnięta na dno szuflady. Dobry producent zabawek dba o to aby przy procesie projektowania nie zabrakło pedagogów i psychologów dziecięcych. Dzięki temu zabawki dostosowane są do każdego etapu rozwoju dziecka i cechują się wysokimi walorami edukacyjnymi. Zarówno wygląd zabawek, jak i ich funkcje powinny być zaprojektowane w ten sposób, by stymulować rozwój i kreatywność dziecka w danym wieku.

 

Eko-zabawki dla dziecka w każdym wieku

Drewniane, ekologiczne zabawki mogą być doskonałym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać. Poniżej przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji. Specjalnie na tę okazję w promocyjnych cenach!

Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań aby zapewnić im bezpieczeństwo. W trosce o ich dobro, powinniśmy kupować jedynie zabawki od sprawdzonych i cenionych producentów. Zabawki, które dajemy swoim dzieciom powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniających bezpieczeństwo i trwałość użytkowania. Jeżeli zabawka nie spełnia tych podstawowych elementów powinniśmy zrezygnować z jej zakupu. To co dla nas jest ważne, nie koniecznie musi być ważne dla dziecka. Dla niego liczy się przede wszystkim wygląd i funkcjonalność danej zabawki. Dlatego przy wyborze, zwróćmy również uwagę na estetykę wykonania oraz to, czy dzięki zabawie tym produktem dziecko będzie miało możliwość rozwinięcia swojej kreatywności. Wszystkie te aspekty spełniają zabawki dostępne w naszym ekologicznym sklepie internetowym, do którego odwiedzenia serdecznie Was zapraszamy.

Wejdź na e-zdrowyprzedszkolak.pl i znajdź oryginalną, bezpieczną i ekologiczną zabawkę dla swojego dziecka!

Dla niemowlaków

Drewniana grzechotka Roller, Plan Toys

Drewniana grzechotka Roller, Plan Toys

Podczas turlania kulka wewnątrz grzechotki przeskakuje po deseczkach wydając delikatne odgłosy. Znakomita zabawka dla raczkujących szkrabów!

CENA:32,71 zł 30,00 zł

Zabawa zręcznościowa Uderzenie za uderzeniem, Plan Toys

Zabawa zręcznościowa Uderzenie za uderzeniem, Plan Toys

Drewniana przebijanka z młotkiem oraz 5 kulami. Po uderzeniu młotkiem pierwszej kuli z brzegu, ostatnia wyskakuje i zajmuje jej miejsce! Obserwowanie przemieszczających się kul niezwykle absorbuje uwagę dziecka.

CENA:95,23 zł 90,00 zł

Bębenek drewniany, Plan Toys

Piękny bęben dla dzieci wykonany całkowicie z drewna. Instrument ma niepowtarzalne brzmienie - zdecydowanie różniące się od tego wydawanego przez bębenki z membraną. Bębenek spodoba się wszystkim miłośnikom miłych dla ucha dźwięków.

Syrenka

CENA:66,37 zł 62,00 zł

Dla 2-3 latków

Drewniane przybory kuchenne, Plan Toys

Drewniane przybory kuchenne, Plan Toys

Niezbędny zestaw do gotowania dla małych kucharzy: praktyczne garnki z przykrywkami, patelnia i 2 łopatki.

CENA:66,37 zł 65,00 zł

Puzzle koła zębate standard, Plan Toys

Ułóż wszystkie tryby tak, aby utworzyły jeden wielki mechanizm. Zbuduj tak, aby poruszając jedno koło zębate wprawiać w ruch całą konstrukcję.

CENA:66,37 zł 63,00 zł

Aparat drewniany z kalejdoskopem, Plan Toys

Obudź w swoim dziecku pasję robienia zdjęć. Świat oglądany przez pryzmat kalejdoskopu wygląda zupełnie inaczej!

Syrenka

CENA:66,37 zł 62,00 zł

Dla przedszkolaków

Drewniane klocki Zamek księżniczki, Plan Toys

Drewniane klocki Zamek księżniczki, Plan Toys

Twoja mała księżniczka będzie mogła stworzyć swój własny bajkowy świat. Zestaw zawiera: księcia, księżniczkę, konie, wóz konny i klocki, z których można stworzyć niezwykły świat księżniczki.

CENA:83,69 zł 80,00 zł

Drewniane klocki Zamek rycerski, Plan Toys

Drewniane klocki Zamek rycerski, Plan Toys

Twój mały rycerz przeniesie się w niezwykły bajkowy świat. Zestaw zawiera: 3 rycerzy, konia i klocki, z których można stworzyć niezwykły królewski zamek.

CENA:83,69 zł 80,00 zł

Drewniana układanka Dłonie, nauka liczenia Goki

Drewniana układanka Dłonie, nauka liczenia Goki

Układanki dłonie, składające się z 7 elementów każda, pomagają w nauce liczenia i nazywania kolorów.

Syrenka

CENA:27,12 zł 23,00 zł

Dla starszaków

Klocki z literkami do nawlekania, drewniany zestaw, Toys Pure

Klocki z literkami do nawlekania, drewniany zestaw, Toys Pure

Z drewnianych klocków z literkami możesz układać słowa, zdania, a nawet cały wierszyk. Masz przecież do dyspozycji około 300 klocków! Możesz je układać na stole lub nawlekać na sznurek.

CENA:30,29 zł 80,00 zł

Zestaw konstrukcyjny 60 części, Plan Toys

Zestaw konstrukcyjny 60 części, Plan Toys

Skręcając ze sobą śrubki, listewki, kółka i nakrętki możesz w prosty sposób stworzyć wszelkie konstrukcje, jakie podpowie ci wyobraźnia! Na pewno pomocne okażą się załączone klucz i śrubokręt.

CENA:172,18 zł 165,00 zł

Drewniana wieża typu Jenga mała, gra zręcznościowa, Goki

Drewniana wieża typu Jenga mała, gra zręcznościowa, Gokii

Budowanie chwiejącej się wieży to jedna z najbardziej wciągających gier zręcznościowych. Należy na przemian wyjmować klocki z konstrukcji i układać na jej szczycie. Przegrywa ten, kto zburzy wieżę.

Syrenka

CENA:13,16 zł 10,00 zł

A może zdecydują się Państwo na inne produkty z naszego sklepu?
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na e-zdrowyprzedszkolak.pl!!!