Dyniowe aktywności

Zgodnie z obietnicą, na zakończenie naszego tygodnia poświęconego dyni przygotowaliśmy dla Was dwie zabawy z tym warzywem. Możecie je wykorzystać zarówno w przedszkolu, na podwórku, jak i w domu. Propozycje są proste i przyjemne, nie wymagają specjalnych narzędzi ani nakładów finansowych! A może sami macie jakieś propozycje udanych zabaw z wykorzystaniem dyni?

dynia lampion1. Dyniowy pociąg

Sprzęt: dynie o różnej wielkości
Zabawa: każdemu z dzieci przyporządkuj jedną sztukę dyni; wszystkie dzieci ustawiają się w kółku, w środku koła kładą swoje dynie; wszyscy dokładnie się przyglądają wielkościom i kształtom wszystkich warzyw, następnie podejmujemy wspólnie decyzję, które są największe, a które najmniejsze. Układamy je w pociąg dyniowy – od największych dyniowych wagonów, do najmniejszych.


2. Dyniowe lampiony z buźką

Sprzęt: dynie, ostry i stabilny nóż do wycinania, małe świeczki, zapałki
Zabawa: wszystkie przygotowane dynie należy powycinać – zrobić oczka, uśmiech oraz nosek – w zależności od fantazji dzieci; najlepiej żeby dynie wycinał opiekun, natomiast o wyglądzie dyni decydują dzieci; do każdej dyni maluchy wkładają świeczki, opiekun zapala je zapałkami – nastrojowe lampiony gotowe!