Odblaskowy Listopad - Kampania “Widoczne Dziecko”

Mamy już listopad, z drzew swobodnie opadają ostatnie liście, coraz szybciej zapada zmrok, a warunki na drogach stają się  trudniejsze. W takich warunkach o wiele trudniej zapanować nad grupą dzieci podczas przedszkolnej wycieczki czy zabaw na świeżym powietrzu. Celem kampanii “Widoczne Dziecko”  jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

WidoczneDziecko1

Na czym polega akcja?

Organizatorzy promują noszenie elementów odblaskowych przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz przeprowadzają warsztaty edukacyjne, podczas których przedszkolaki zapoznają się z zasadami poruszania się przy drodze i dowiadują się jak zachowywać się wobec innych uczestników ruchu. Wraz z  bajkowym bohaterem, animatorki oprowadzają dzieci przez odblaskowy  świata pełen przygód.

W ramach Kampanii Widoczne Dziecko, każde przedszkole przystępujące do niej ma możliwość spersonalizowania takich odblasków jak kamizelki, saszetki, worki czy opaski poprzez naniesienie na nie swojego logo lub/i nazwy. Personalizacja odblasków to idealna okazja do promocji przedszkola, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa pociech podczas wspólnych spacerów i wycieczek. Istnieje również możliwość skorzystania z propozycji warsztatów. WidoczneDziecko2

Każda placówka uczestnicząca w akcji “Widoczne Dziecko” otrzymuje certyfikat “Widoczne Przedszkole” oraz dostęp do internetowej platformy edukacyjnej.

Organizatorzy regularnie uczestniczą w wydarzeniach dla dzieci, gdzie rozdają najmłodszym odblaski oraz edukują dzieci za pomocą gier edukacyjnych.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie internetowej www.widocznedziecko.pl

WidoczneDziecko3