Kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla przedszkolaka

Wyszukiwanie i, co chyba ważniejsze - wymyślanie prezentów, to wspaniała zabawa. Obserwując dziecko na co dzień, bez trudu jesteśmy w stanie określić, czym się interesuje i co sprawia mu największą frajdę. Trafiony prezent dla przedszkolaka, powinien uwzględniać te indywidualne preferencje. Dobrym pomysłem jest, stawianie na prezenty wymagające kreatywnego podejścia. Takimi, dziecko będzie się bawić dłużej i co ważniejsze, mądrzej.

prezent dla przedszkolakaGry planszowe

Wybierajmy gry, dzięki którym dzieci nie tylko bawią się ale i rozwijają. Wprawdzie wymagają od dorosłych współuczestnictwa, ale dzieciom największą radość sprawi właśnie to, że bawimy się razem. Poza tym, taki prezent dla przedszkolaka jest gwarancją dobrej zabawy przez wiele zimowych wieczorów. Dostępne na rynku gry planszowe, są tak różnorodne, że bez trudu dostosujemy je do wieku, możliwości i zainteresowań całej rodziny.

Zabawki tematyczne

Dzieci uwielbiają zabawy tematyczne. Ich wyobraźnia i kreatywność w tym wieku zdaje się nie mieć granic. Dziewczynkom, które chętnie bawią się w dom, wiele radości sprawi nowy serwis do herbatki, kuchenka, lalka, którą można przebierać lub nowe ubranka dla lali. Chłopcom, do gustu przypadnie raczej zestaw do majsterkowania, elementy farmy, ogrodu zoologicznego czy pirackiego statku.

Dla małych artystów

Jeśli nasze dziecko ma talent plastyczny lub wokalny, postawmy na prezent dla przedszkolaka, który pozwoli rozwinąć te zainteresowania. Niekoniecznie muszą to być kolejne kredki, pisaki czy farby. Bądźmy oryginalni kupując sztalugi lub obrazy z naszkicowanymi elementami, które zamalowuje się jak kolorowanki. Bardzo ciekawym prezentem może okazać się teatrzyk kukiełkowy, umożliwiający zabawę z rówieśnikami i wcielanie się w różne role.

„Zaproszenie na…”

Zbyt często zapominamy, że prezent nie musi być drogi, by był cenny dla obdarowanego. Ba! Prezent dla przedszkolaka wcale nie musi być prezentem materialnym! W dzisiejszych czasach najcenniejszym darem jest czas, który spędzamy ze sobą. Rodzice na co dzień są zbyt zapracowani, by poświecić swoim pociechom dostatecznie dużo czasu i uwagi. Może więc podarujmy swemu dziecku pięknie wydrukowane i zapakowane „Zaproszenie na…” wspólne wyjście do kina, cyrku, wesołego miasteczka czy na przedstawienie teatru kukiełkowego, basen, czy mecz. Wiele zależy od tego, co chcecie i lubicie razem robić  Starszym dzieciom, warto zostawić prawo wyboru, jak ten czas chcą spędzić z Wami.