Buraczkowe aktywności

Buraki to wprost idealne warzywa na kreatywne zabawy z dziećmi. Nie dość, że są twarde i okrągłe to jeszcze posiadają rubinowo-czerwony barwnik, którym można malować lub stemplować! Pomysłów na buraczane aktywności z maluchami jest więc naprawdę wiele :). Dziś zapraszamy Was do takich wspólnych zabaw, które na pewno spodobają się dzieciom, a jednocześnie nie są problematyczne dla organizatorów. Mamy nadzieję, że na którąś z nich się skusicie, a może nawet sami przystąpicie do zabawy. Jeżeli macie jakieś własne pomysły w jaki sposób można wykorzystać burakami, koniecznie dajcie nam znać! Powodzenia :).

burak pomysl na zabawe1. Buraczkowe stempelkowanie

Sprzęt: buraki dla każdego dziecka, nożyki, obrazki z nadrukowanym burakiem (powinien być narysowany z liśćmi), zielone flamastry
Zabawa: każde dziecko rozkraja buraczka lub pomaga mu w tym opiekun; buraczkowymi stempelkami należy dokładnie „pokolorować” środek nadrukowanego buraczka, następnie zielonym flamastrem wypełnić liście. Prace ozdobią salę lub pokój.

2. Buraczkowe rysunki na desce

Sprzęt: drewniane deski, buraczki dla każdego dziecka, nożyki, obieraki
Zabawa: każde dziecko obiera buraczki i kroi na mniejsze części; dzieci dostają drewniane deski i rysują kawałkami buraczków np. ulubione zwierzątko lub swój/koleżanki portret.