Owocowe ozdoby świąteczne

Święta coraz bliżej, najwyższy czas ubrać choinkę. Zastawialiście się co zrobić żeby w tym roku Wasze drzewko było inne niż zwykle i niepowtarzalne? Oprócz tradycyjnych bombek, lampek czy łańcuchów, możecie na nim zawiesić własnoręcznie zrobione ozdoby z… owoców!

ozdoby z mandarynkiW naszym cyklu polecającym różne owoce i warzywa na okres Świąt proponujemy mandarynki. Ich aromat z pewnością, kojarzy się z tym niezwykłym czasem, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wypełnijcie nim swoje domy i stwórzcie niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Wystarczy, że pokroicie mandarynki w poprzek cząstek, na plastry o grubości ok. 0,5cm. Tak przygotowane plasterki ułóżcie na kaloryferze czy kominku, po 2-3dniach będą wyschnięte i gotowe do zawieszenia na drzewku. Możecie również przewlec przez nie nitkę i powiesić przy źródle ciepła. Schnięcie będzie trwało dłużej, ale i dłużej będziecie czuć ich zapach.

Podobne ozdoby można zrobić z pomarańczy, cytryn czy limonek. Jeżeli jesteście uczuleni na cytrusy lub wrażliwi na zapachy to zachowajcie ostrożność. Nie suszcie owoców w sypialni lub małych, słabo przewiewnych pomieszczeniach.