×

Ostrzeżenie

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

5 Nowości kinowych Disney'a dla dziecka

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia – w każdym sklepie możemy natknąć się na różnorakie świąteczne ozdoby: choinki, światełka i wiele innych. My sami również z pewnością już przygotowujemy się do oczekiwanej przez wielu, zwłaszcza przez najmłodszych (z oczywistego powodu) Wigilii. Wybieramy prezenty dla naszych najbliższych, myślimy o tym jak przystroić nasze cztery kąty oraz z kim chcemy spędzić ten czas.

Bożonarodzeniowy i zimowy sezon zawitał też do kin. Już w grudniu możemy zobaczyć premiery kilku oczekiwanych z niecierpliwością produkcji filmowych, między innymi studia Disney. Są to produkcje dla dzieci w każdym wieku. Co prawda niektóre z pewnością przypadną do gustu raczej młodszym widzom, a inne będą bardziej odpowiednie dla tych trochę starszych, ale z pewnością wszystkie spodobają się naszym pociechom, a wspólne wyjście do kina może być świetnym pomysłem na spędzenie któregoś z zimowych wieczorów. 

W ramach premier będziemy mogli wybrać się np. na kontynuację jednej z kultowych serii Gwiezdnych Wojen, tym razem wydanej pod szyldem Disney'a, który wykupił Lucasfilm kilka lat temu albo na nową odsłonę Alicji w Krainie Czarów, ale warto też przyjrzeć się produkcjom, które pojawią się na afiszach później niż w okresie świątecznym.

poki.pl GdziejestDory2W podwodnym świecie, czyli „Gdzie jest Dory?”

Zacznijmy jednak od czegoś adresowanego ściśle do najmłodszego widza, a mianowicie „Gdzie jest Dory?”. Jak niektórzy pamiętają, swojego czasu bardzo popularna była wśród dzieci pełnometrażowa trójwymiarowa animacja pod tytułem „Gdzie jest Nemo?”. Mimo niezłego sukcesu, Disney dość długo nie poruszał kwestii ewentualnej kontynuacji tejże produkcji, ale w końcu doczekaliśmy się wymienionego tytułu.

Film został zrealizowany znów przez studio Pixar, wydany przez Walt Disney Pictures i pełni rolę sequela dla „Gdzie jest Nemo?”. Za scenariusz i dialogi po raz kolejny odpowiada Andrew Stanton, tak więc możemy oczekiwać licznych zabawnych wypowiedzi i komicznych sytuacji w ramach tej rodzinnej komedii.

„Gdzie jest Dory?” planowaną premierę ma dopiero 17 czerwca w przyszłym roku, zaś jej fabuła będzie rozgrywała się u wybrzeży Kalifornii, sześć miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Dory, która zostaje tytułową, główna bohaterką produkcji, pod wpływem swoich wspomnień z dzieciństwa wraz z przyjaciółmi, czyli Nemo oraz Marlina, wyrusza w rodzinne strony, aby odnaleźć swoją rodzinę. Nasi bohaterowie docierają w końcu do Instytutu Życia Morskiego w Monterery, gdzie spotykają Bailey'ego – białuchę arktyczną oraz Destiny – wielorybiego rekina. Po nowym świecie prowadzić ich będzie z kolei ośmiornica Hank.

Alicja po drugiej stronie lustra 2W krainie czarów, czyli „Alicja po drugiej stronie lustra”

W maju natomiast pojawi się nowa część wymienionej wcześniej „Alicji w Krainie Czarów”, a mianowicie „Alicja po drugiej stronie lustra”. To kolejne dzieło – adaptacja Tima Burtona odpowiedzialnego za wiele różnych produkcji ujmujących w oryginalny sposób bajkowe i baśniowe motywy, które pozwalały wielu filmom w jego reżyserii osiągnąć niemały sukces. Nic nie wskazuje na to, że i tym razem miałoby być inaczej. Z pewnością spotkamy kilku bohaterów z poprzedniej części (łącznie oczywiście z samą Alicją) oraz nieco nowych znanych z powieści Lewisa Carrolla, zapewne również w nieco groteskowym oraz „mrocznawym” ujęciu. Tak więc „Alicja po drugiej stronie lustra” będzie filmem adresowanym raczej do starszego dziecka.

W najnowszej odsłonie, Alicja spędziła kilka lat podążając śladami swojego ojca i żeglując po pełnym morzu, a następnie postanawia powrócić do Londynu. W pewnym momencie natrafia nagle na magiczne lustro, które przenosi ją do fantastycznego, baśniowego świata Krainy Czarów, gdzie spotyka starych przyjaciół m.in. Szalonego Kapelusznika i słynnego Białego Królika. Szalony Kapelusznik zresztą będzie jedną z kluczowych postaci filmu, ponieważ wraz z utratą swojego „bardziej bycia” powoduje, że Kraina nie funkcjonuje tak, jak powinna, a sam Kapelusznik może umrzeć. W związku z tym, Mirana wysyła Alicję na ważną misję mającą na celu zdobycie Chronosfery – metalicznego, okrągłego artefaktu znajdującego się w komnacie Wielkiego Zegara, który posiada moc władania całym czasem.

Wracając do przeszłości za pomocą magicznego przedmiotu, Alicja natrafia zarówno na starych przyjaciół, jak też wrogów i ma możliwość spoglądania na nich w różnych momentach ich życia, ale musi wciąż pamiętać o swoim nadrzędnym celu, jakim jest uratowanie życia Kapelusznika.

DobryDinozaurDawno, dawno temu, czyli „Dobry dinozaur”

Jedną z ciekawszych produkcji Disney'a, która z kolei pojawiła się już w kinach w listopadzie jest „Dobry dinozaur”. To trójwymiarowa animacja, w której możemy oglądać poczynania głównego, sympatycznego, zielonego bohatera w alternatywnej linii czasowej, gdzie „dinozaurzy” ród nie został zakończony uderzeniem asteroidy, ale po prostu mija ona Ziemię, tak więc wielkie gady mogą spokojnie kontynuować swoją egzystencję.

Ario jest jednym z kilku synów dinozaurów – farmerów, którzy prowadzą spokojne życie na farmie, wykonując różnorakie obowiązki i tak dalej. Niestety, nasz bohater z racji swojej tchórzliwej natury nie radzi sobie z większością zadań jakie otrzymuje, tak więc Henry – jego ojciec – wyznacza go do ochrony silosu przed różnorakimi szkodnikami i prosi o pomoc w ustawianiu pułapek, w którą pewnego dnia wpada dziecko – jaskiniowiec. Ario nie będąc w stanie zabić „szkodnika”, wypuszcza go z pułapki, co powoduje, że ojciec jest na niego wściekły i rozczarowany. Mało tego, zmusza go do wytropienia wraz z nim siedziby ludzi i pozbycia się problemu u źródła. Jednak, podczas wyprawy dwojga dinozaurów rozpętuje się straszna i deszczowa burza, której konsekwencją jest powódź. Ario rani się o rzeczny głaz podczas podróży akurat kiedy Henry postanawia wrócić do domu – w wyniku wypadku ginie, a Ario zostaje pozostawiony sam sobie i musi pomóc swojej matce, nauczyć się odpowiedzialności i zrozumienia dla zasad rządzących jego światem.

ZwierzogródW świecie zwierząt, czyli „Zwierzogród”

Innym filmem Disney'a ze zwierzętami, który może przypaść do gustu naszym pociechom jest „Zwierzogród” - animowana komedia, w której świecie nigdy nie istniał człowiek, a to zwierzęta stworzyły odpowiednik cywilizacji jaki znamy dzisiaj. Główny, niesłusznie oskarżony bohater, Nick postanawia uciec przed grożącą mu, niesłuszną karą. Na jego trop szybko wpada królicza detektyw Judy Hopps, która wierząc, że działa w słusznej sprawie, sama ściąga na siebie kłopoty w postaci złoczyńców, którzy wrobili Nicka w całe zamieszanie. Do naszych zwierzęcych bohaterów szybko trafia, że tylko wspólnie mogą stawić czoła prześladowcy i znaleźć dowód na niewinność „kryminalisty”.

Gry ZwierzogródProdukcja będzie miała premierę 4 marca w 2016 roku, a wraz z nią z pewnością pojawi się nieco gadżetów dla najmłodszych oraz gier komputerowych, także tych przeznaczonych na przeglądarki internetowe, na przykład za pośrednictwem serwisu Poki oraz innych, oferujących gry online tego rodzaju.

poki.pl Przebudzenie mocy 2Kolejna odsłona „Gwiezdnych Wojen, czyli „Przebudzenie Mocy”

Ostatnią produkcją Disney'a, która pojawi się już w tym miesiącu i którą można polecić nieco starszej widowni wśród dzieci, ale również rodzicom jest „Przebudzenie Mocy”, czyli siódma odsłona legendarnej serii filmów „Gwiezdne Wojny”, gdzie galaktyka po raz kolejny musi borykać się z zagrożeniem ze strony służących Ciemnej Stronie Mocy Sithów.

Nowa część rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach znanych z „Powrotu Jedi”, a widz będzie mógł śledzić losy trójki głównych bohaterach nie występujących dotychczas w filmowej sadze. Spotkamy nowego wyczulonego na Moc młodzieńca, który będzie musiał przywrócić porządek i godnie reprezentować pozycję rycerza Jedi. I to nie tylko w „Przebudzeniu Mocy” - twórcy już teraz zapowiadają kolejne części, w których zamierzają poprowadzić losy głównego bohatera do końca.

Fani z pewnością oczekują „Przebudzenia Mocy” z ogromną niecierpliwością, choć często słychać również głosy pełne wątpliwości związane z tym, że to już nie Lucasfilm pracowało nad produkcją. Niemniej jednak, młodsi widzowie z pewnością będą zachwyceni spektakularnymi efektami, bogatymi trójwymiarowymi aranżacjami i interesującą fabuła filmu.

Gry inspirowane tymi filmami są dostępne tutaj.