ZaBAW mnie kreatywnie!

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi ma niezwykły wpływ na rozwój ich umysłu i osobowości. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat proponować dziecku coś wartościowego. Jak to zrobić, aby w gąszczu przedświątecznych nowości znaleźć coś naprawdę godnego uwagi?

Wielu rodziców jest zmęczonych powielaniem kolejnych pomysłów producentów zabawek. Dlatego szukają dla dzieci czegoś wyjątkowego, rozwijającego wyobraźnię, zmuszającego do kreatywności i przede wszystkim gwarantującego dobrą zabawę. Mamy dla nich 2 wyjątkowe propozycje.

Pierwszą z nich są „PUZZLOWANKI MALOWANKI. Maluj, układaj, zmazuj!”. Puzzle są białe, dzięki temu można na nich stworzyć jedyną i niepowtarzalną bajkę albo historię. Jak wiadomo wyobraźnia małego dziecka jest niczym nieograniczona, dlatego kiedy pozwolimy dzieciom uruchomić wodze fantazji, efekty mogą być… zaskakujące.

To pierwsze na rynku tego typu puzzle, które pozwalają zarówno dziecku, jak i rodzicowi rysować i układać własne obrazki, a następnie je zmazywać i od nowa – rysować i układać.

Podczas zabawy można podzielić się z dzieckiem rolami. Rodzic rysuje, dziecko układa, a następnie zamiana ról. Starsze dzieci mogą rysować obrazki samodzielnie dla rodziców, dla młodszego rodzeństwa. Młodsze pewnie będą oczekiwać pomocy w rysowaniu, ale pozwólmy im samodzielnie wymyślać historie, aby czuły, że tworzą coś własnego.

Zabawa w rysowanie puzzli rozwija grafomotorykę dziecka, ćwiczy jego koncentrację i pamięć raz rozwija zdolności manualne.

W jednym pudełku znajdują dwa zestawy białych ścieralnych puzzli. Jeden z nich jest przeznaczony dla maluchów i zawiera 12 dużych elementów, drugi zaś dla starszaków i zawiera 24 małe elementy. W zestawie są jeszcze 4 ścieralne kredki świecowe do kolorowania i materiałowa ściereczka do zmazywania.

 

 Zabawa w teatr

Kolejną przedświąteczną propozycją jest seria „Teatrzyk Cieni”. To zestaw bajkowych postaci, które ożyją jako cienie na ścianie pokoju. W skład serii wchodzą: „Zaczarowane Królestwo”, „Podwodny Świat” i „Niesamowite Maszyny”. Każdy zestaw, oprócz  postaci zawiera patyczki i klipsy oraz książeczkę gotowymi scenariuszami i propozycjami zabaw. Dzięki zróżnicowaniu tematycznemu każde dziecko może znaleźć tu coś dla siebie. Dodatkową gratką dla maluchów jest fakt, że postacie po ich uprzednim naświetleniu, świecą w ciemności. Wszystko to sprzyja, aby stworzyć wyjątkowy rodzinny teatrzyk bez wychodzenia z domu.

 

Więcej na:  http://www.youtube.com/watch?v=PMYWUcnnXhY

Kreatywna zabawa z dzieckiem rozwija jego wyobraźnię. Wiek przedszkolny to czas, w którym dziecko jest bardzo chłonne. Pamiętajmy zatem, aby to, co proponujemy naszym dzieciom nie tylko bawiło, ale również rozwijało indywidualne umiejętności i zamiłowania. Bo nie ma nic piękniejszego niż widok szczęśliwego dziecka dla rodzica, który dba o jego rozwój intelektualny.

Obie pozycje są dziełem Wydawnictwa Sierra Madre i na pewno nie stracą na wartości, gdy miną święta.

więcej na:  

http://www.sierramadre.pl/nasze-produkty/twoje-dziecko-dorasta