Mamo, tato - chcę zwierzątko

Badania dowodzą, że posiadanie zwierzęcia obniża poziom stresu i poprawia nastrój. Rodziców zniechęca jednak fakt, że zwierzę to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. A może jednak plusy przewyższają minusy? Przekonaj się w jaki sposób zwierzaki wpływają na nasze samopoczucie.

zwierzątko dla dziecka-Resizer-800Nieskomplikowana miłość  
Zwierzak nie obraża się o byle co, nie złości bez powodu i nie ma „humorków”, które mogą popsuć twój nastrój. Zwierzę uwielbia cię niezależnie od tego jak wyglądasz i czym się zajmujesz.

Aktywność
Jak często wracasz po pracy i nic ci się nie chce? Zwierzak potrzebuje ruchu i wyjścia na świeże powietrze. Tobie z pewnością też się przyda. Pupil będzie mobilizował cię do regularnych spacerów i domowych zabaw.

Rutyna
Dobrze zaplanowany dzień ułatwia panowanie nad emocjami i nastrojem. A posiadanie zwierzaka wymaga rytuałów: stałe pory karmienia, spacery, które trzeba umiejętnie wpleść w inne obowiązki.

Towarzystwo
Nie masz się komu wyżalić, a przemęczenie sprawia, że nie chce ci się nigdzie wychodzić i z kimkolwiek rozmawiać. Opieka nad pupilem sprzyja natomiast nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Poza tym posiadając zwierzaka nigdy nie będziesz sam.

Dotyk
Dotyk poprawia samopoczucie, a działanie takie ma fizyczny kontakt z inną osobą, ale i zwierzęcia. Dopominający się o pieszczoty pies lub kot to doskonała okazja do fizycznego kontaktu z innym stworzeniem, odreagowania stresu i uspokojenia nerwów. Głaskanie domowego pupila to także sposób na spowolnienie pracy serca.

Zdrowie
Posiadacze psów i kotów mają niższe ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu w porównaniu do osób nie posiadających zwierzęcia. Kontakt z pupilem stymuluje wytwarzanie substancji poprawiających nastrój, poprawia jakość snu i odporność.

To co dałeś się przekonać? :)