Kasza - naturalny sposób na piękną skórę

Kasza gryczana, jęczmienna czy kuskus – kojarzą nam się  przede wszystkim z racjonalnym żywieniem i często zapominamy o ich pozostałych właściwościach! Wprowadzenie kaszy do codziennego jadłospisu nie tylko pomoże nam w leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom, ale także wpłynie korzystnie na nasz wygląd. 

 

 

Dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych, błonnika oraz innych fitozwiązków, kasza może poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci oraz pomóc w walce z trądzikiem! Kasza to sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji naszego ciała. 

 

Trądzik zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania, ale coraz częściej jest również problemem osób dorosłych. Główną przyczyną jego powstawania są zaburzenia gospodarki hormonalnej. Są one powodowane m.in. nieprawidłowa dietą – bogatą w tłuszcze zwierzęce, utwardzone oleje roślinne, cukry proste, produkty o wysokim indeksie glikemicznym i żywność przetworzoną, bogatą w substancje konserwujące, barwniki, spulchniacze itp. A zatem częste spożywanie niezdrowych, przetworzonych posiłków może bardzo niekorzystnie oddziaływać na naszą skórę!

 

Kasza - naturalny sposób na gładką cerę!

 

Alternatywną dla produktów, które sprzyjają pojawianiu się nieestetycznych wyprysków, jest wprowadzenie do swojej diety składników, które będą zapobiegać powstawaniu niedoskonałości na naszym naskórku. Jednym z takich produktów jest  właśnie kasza!

 

 - Kasza ma niski indeks glikemiczny, dlatego po jej spożyciu nie dochodzi do drastycznego wzrostu stężenia cukru we krwi. Dzięki temu energia uwalniana jest powoli i przez długi czas, co nie powoduje wydzielania dużych ilości insuliny – mówi Katarzyna Foszner, dietetyk, ekspert kampanii „Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień".

 

To właśnie wysokie stężenie tego hormonu jest powiązane z powstawaniem nieestetycznych wyprysków na skórze! Kasza zawiera również szereg innych składników, które korzystnie wpływają na nasza cerę. Wysoka zawartość błonnika ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn, które również są częstą przyczyną pojawiania się niechcianych wyprysków. Z kolei zawarty w kaszy cynk, zmniejsza łojotok i skłonność do powstawania zaskórników oraz  przyspiesza gojenie się skóry.

 

Więcej na: www.lubiekasze.pl