JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir

Selerowe aktywności

Seler to warzywo, które rzadko jest używane do stworzenia zabawy dla dzieci. Wydaje się być za twarde, za nudne, za ciężkie, by spełnić wymogi odpowiedniej jarzyny do ciekawej i edukacyjnej aktywności dla maluchów. A jednak okazuje się, że seler może być równie kreatywnie wykorzystany jak np. buraki (pamiętacie nasz tekst o zabawach buraczanych?). Wystarczy trochę wyobraźni i niewiele prostych narzędzi, a okaże się, że z tego okrągłego i beżowego warzywa można wymyślić naprawdę interesujące zabawy. Dziś postaramy się trochę Was zainspirować!

selerowe aktywnościProponujemy proste, a jednocześnie zajmujące aktywności, które na pewno spodobają się dzieciom i sprawią radość również dorosłym. Świetnie nadają się do zabawy w przedszkolu lub w domu. Spróbujcie koniecznie!

1. Pan seler

Sprzęt: noże i deski dla dzieci, plastry dużego selera dla każdego, warzywa/pestki w miseczkach do ozdabiania: marchew, papryka, ogórki, orzechy, pestki

Aktywność: każde dziecko otrzymuje grubszy plaster selera – twarz Pana Selera, i według siebie dorabia z dodatków w miseczkach resztę twarzy np. z plasterków ogórka oczy, z pasków pora wąsy itp. Na końcu wszystkie prace można sfotografować.

2. Przenoszenie selera

Sprzęt: deski i selery dla każdego dziecka, wyznaczona trasa do pokonania w sali

Aktywność: każde dziecko dostaje deseczkę, a na niej okrągły seler; dzieci (po kolei) muszą pokonać wyznaczoną w sali trasę z selerem na deseczce tak, żeby seler nie sturlał się na ziemię.