Selerowe aktywności

Seler to warzywo, które rzadko jest używane do stworzenia zabawy dla dzieci. Wydaje się być za twarde, za nudne, za ciężkie, by spełnić wymogi odpowiedniej jarzyny do ciekawej i edukacyjnej aktywności dla maluchów. A jednak okazuje się, że seler może być równie kreatywnie wykorzystany jak np. buraki (pamiętacie nasz tekst o zabawach buraczanych?). Wystarczy trochę wyobraźni i niewiele prostych narzędzi, a okaże się, że z tego okrągłego i beżowego warzywa można wymyślić naprawdę interesujące zabawy. Dziś postaramy się trochę Was zainspirować!

selerowe aktywnościProponujemy proste, a jednocześnie zajmujące aktywności, które na pewno spodobają się dzieciom i sprawią radość również dorosłym. Świetnie nadają się do zabawy w przedszkolu lub w domu. Spróbujcie koniecznie!

1. Pan seler

Sprzęt: noże i deski dla dzieci, plastry dużego selera dla każdego, warzywa/pestki w miseczkach do ozdabiania: marchew, papryka, ogórki, orzechy, pestki

Aktywność: każde dziecko otrzymuje grubszy plaster selera – twarz Pana Selera, i według siebie dorabia z dodatków w miseczkach resztę twarzy np. z plasterków ogórka oczy, z pasków pora wąsy itp. Na końcu wszystkie prace można sfotografować.

2. Przenoszenie selera

Sprzęt: deski i selery dla każdego dziecka, wyznaczona trasa do pokonania w sali

Aktywność: każde dziecko dostaje deseczkę, a na niej okrągły seler; dzieci (po kolei) muszą pokonać wyznaczoną w sali trasę z selerem na deseczce tak, żeby seler nie sturlał się na ziemię.