Co się kryje w owocach i warzywach?

Ile razy dziennie zachęcasz swoje dziecko do jedzenia warzyw i owoców? Jakich argumentów wówczas używasz? Że są zdrowe? Każdy się z tym zgodzi, ale czy taki argument przekona 5-latka?

Przedszkolak łatwiej zrozumie, jak zobaczy. Z pomocą przychodzi nam wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, które wydało bogato ilustrowaną książkę „Przekroje: owoce i warzywa”, której głównym adresatem są właśnie dzieci w wieku przedszkolnym. Promocja książki ma miejsce 15 kwietnia.

Książka ta w bajkowy i kolorowy sposób opowiada o bohaterach zamieszkujących w warzywach i owocach m.in. o pektynie, białku, magnezie, witaminie A, B, potasie itd. Wszystkie te witaminy i minerały przedstawione są w formie baśniowych postaci posiadających ludzkie cechy, które są ściśle związane z charakterem danego minerału, czy witaminy. Na przykład Pektyna cały dzień uwija się i sprząta. Z kolei Białko roślinne to prawdziwy siłacz, choć czasem zdarza się mu też leniuchować. Magnez jest zawsze w dobrym humorze. Witamina A lubi o siebie dbać, a Witamina B długimi godzinami ślęczy nad książkami. Poza nimi są także Wapń, Potas, Likopen, Witamina E i C oraz wiele, wiele innych. Wszystkie bardzo ważne. To dzięki nim właśnie jedzenie owoców i warzyw wychodzi nam na zdrowie!

Duży format (240 X 320 mm), twarda oprawa, przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw, wypełnione szczegółami ilustracje, wierszowany wstęp autorstwa Agnieszki Frączek, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki. Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!

*** KONKURS ***

owoce i warzywa LANDING

A my z okazji premiery książki przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania aż 10 egzemplarzy książki!!! Wystarczy, że dokończycie zdanie: „Jem warzywa i owoce, bo…” Nagrodzimy najciekawsze i najbardziej oryginalne odpowiedzi.

Konkurs prowadzony jest na naszym profilu Facebookowym - https://www.facebook.com/akademiazdrowegoprzedszkolaka/app_425042714278677

Aby wziąć udział w konkursie musisz posiadać konto na portalu Facebook.

Konkurs trwa od 15 do 20 kwietnia

Zapraszamy!