Autor

Autor

Zabawka dla dzieci może zmniejszyć liczbę osób z dysleksją, a Europejczykom ułatwić uczenie się języka chińskiego. Pracujący nad nią polscy naukowcy, chcą nauczyć małe dzieci precyzyjnego rozróżniania dźwięków - zarówno języka ojczystego, jak i języków obcych.

Wasze dziecko właśnie rozpoczyna edukację przedszkolną, a Wy obawiacie się, czy sobie poradzi? Jak zaadoptuje się w grupie rówieśników? Czy możecie mu w tym jakoś pomóc? W serii "Mała Psychologia" Wydawnictwa Beauty In ukazała się właśnie propozycja dla wszystkich rodziców, którzy przymierzają się do zapisania swojego dziecka do przedszkola lub właśnie przechodzą proces adaptacji malucha w grupie. Książkę polecamy także rodzicom, którzy dopiero za rok czy dwa planują posłanie dziecka do przedszkola.

Moment pójścia dziecka do szkoły jest przełomem w jego życiu. Aktywność przedszkolaka z zabawy przenosi się na naukę. Wcześniej uczył się tylko okazjonalnie, sporadycznie, teraz nauka staje się dla niego obowiązkiem. Nie każde dziecko jest gotowe na to nowe wyzwanie. Na dojrzałość do pójścia do szkoły składa się rozwój psychiczny, fizyczny, umysłowy i emocjonalny naszego dziecka.

Większość rodziców oczekuje, że ich dzieci będą zawsze mówiły im prawdę, ale sama wykorzystuje kłamstwa, aby nakłonić je do określonych zachowań – donosi Gail Heyman z University of California-San Diego. Wyniki jej badań przedstawione zostały w czasopiśmie International Journal of Psychology.

Drodzy Nauczyciele!

Zapraszamy do udziału  w kolejnej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Jak poprawnie pobrać próbki kału do badania mikrobiologicznego?

Specjaliści ze Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika w Krakowie chcą zwrócić uwagę rodziców oraz opiekunów na właściwe przygotowanie młodzieży oraz dzieci do badań diagnostycznych.

Współczesne dzieci mają coraz bardziej skrzywione kręgosłupy. To efekt pochylania się godzinami nad konsolami do gier i smartfonami - twierdzą holenderscy chirurdzy, którzy opublikowali na ten temat artykuł w magazynie Medisch Contact.

Specjaliści ze Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika w Krakowie chcą zwrócić uwagę rodziców oraz opiekunów na właściwe przygotowanie młodzieży oraz dzieci do badań diagnostycznych.

poniedziałek, 12 sierpień 2013 11:45

Lęk dziecka przed pójściem do przedszkola

Dla wielu rodziców zbliża się dzień, w którym będą musieli posłać swoje dziecko po raz pierwszy do przedszkola. Czują niepokój w związku z tym wydarzeniem, ponieważ nie wiedzą, jak zachowa się ich dziecko – czy szybko zaklimatyzuje się w nowym miejscu? czy będzie się bało? czy będzie płakać? czy nie zniechęci się po pierwszym dniu? Wielu młodych rodziców nurtują te pytania. Jak pomóc naszemu dziecku zminimalizować stres związany z nową sytuacją, którą rozdzieli je z rodzicami na pół dnia?

W Polsce, mimo wielu apelów policji i ratowników WOPRu, co roku w okresie wakacyjnym notowane są liczne utonięcia dzieci i dorosłych. W tym roku, od początku maja do 8 sierpnia, policja odnotowała już 330 utonięć, a liczba ta z dnia na dzień rośnie.

Strona 1 z 18